14.10.2019

Domácí porážka s Petrovicemi

V sobotu se dvě bystrcké kategorie, do 14 a do 19 let utkaly se stejným soupeřem z RK Petrovice. Juniory z Petrovic známe již déle, letos v březnu, ještě v kategorii U16, si přijeli k nám do Brna společně zatrénovat a zahrát přípravný zapas. Před touto sezonou v U19 jsme naopak my vyrazili k zápasu do Petrovic, abychom otestovali naši hru. Zmíněný zápas jsme začátkem září prohráli pouze o pětku, a to v poslední minutě, tudíž byl i tentokrát očekáván vyrovnaný souboj.

Soupeř se ujímá vedení již začátkem zápasu, nicméně poměrně rychle odpovídáme pětkou, kterou zařídil Honza Blažek svým únikem a pohledným offloadem Pavlovi přímo do rukou. Bohužel však nedokážeme byt disciplinovaní při hře v naší dvaadvacétce a opět naši chybou soupeři dovolíme položit. Další pětku soupeř přidává hlavně přes svého urostlého pilíře, kterého jsme se báli skládat! Několikrát v zápase nám prošel a dokonce přesprintoval i našeho zadáka.

Petrovice dotahujeme pětkou Tomáše Neugebauera, po tlaku celého roje. Poločas 19:12. V druhém poločase nám Petrovice bodově odskakují. Za stavu 26:12 ještě pokládá ještě Vláďa Voroš, díky rychle rozehranému TK od Adama Putny.  To z naší strany bylo vše, soupeř přidává ještě dvě pětky, zejména po našich školáckých chybách, a vítězí tak poměrem 38:17.

V utkání nás srazila jak vzájemná nesehranost (hráči se neobjevují na tréninku v optimálním týmovém složení), tak zejména kontaktní dovednosti některých hráčů. Skládka není rozhodně naše doména a dokonce ani rucky nebyli věc, o kterou bychom se mohli opřít. Soupeř nám v nich dělal problémy jeho všudypřítomnou obranou, kdy každý hráč po skládce neúnavně snaží zpomalit soupeřův ruck.

Na všech věcech, ve kterých jsme pohořeli je, potřeba pracovat neustále v tréninku. Někteří hráči se domnívají, že trénink jednou týdně jim vystačí k tomu, aby hráli ragby. Hrát s tímto přístupem můžou, ale vyhrát rozhodně ne.

Příští zápas odehrajeme na Tatře Smíchov v sobotu 26. října.