09.11.2019

Poslední zápas podzimu jsme odehráli proti Říčanům

Poslední utkání podzimní části, odložené se 7. září, odehráli Junioři RCB a Vyškova na domácím hřišti v Bystrci proti Říčanům. Před naším zápasem jsme měli možnost shlédnout krásné utkání české ženské reprezentace proti Švýcarkám.

„Utábořit“ jsme se tentokrát museli v prostorách vedlejší sauny, jinak bychom se do areálu dostali pouze jako diváci:-) Ihned po závěrečném hvizdu ženského zápasu jsme zahájili rozcvičku a chystali se na utkání.

Do zápasu jsme sice vstoupili méně aktivněji, než soupeř, který nám z první akce málem položil. Dokázali jsme se však ubránit a dostat se až do soupeřovi dvaadvacítky. Ještě nám stále chybí takové to jisté rozhodování bez chyb, neumíme z šancí vytěžit pětky. Návštěva v soupeřově dvaadvacítce pro nás nekončí pětkou nikoliv kvůli excelentní obraně soupeře, ale kvůli naším chybám.

Soupeř položil první body až v 15. minutě, my kontrovali po výborné práci roje přes Dalibora. Dále skóre navýšil Adam Putna, když zcela hladce prošel soupeřovým rojem nikým neskládán. Stav 12:5 vypadal na tabuli opravdu skvěle. Bohužel však nevydržel dlouho.

Individuální chyby - buď při zpracování přihrávky - nebo trestné kopy za vysoké skládání znamenají to, že soupeř do poločasu pokládá ještě dvě pětky, a vede 12:17.

Druhou půli se stále více bráníme. V náš prospěch nehrají ani některá rozhodnutí rozhodčího, ale ty musíme na hřišti respektovat a vycházet z nich, ačkoliv se nám zdají špatná. Je opravdu vidět že kvalitních rozhodčích je málo.

Soupeř po našich přestupcích přidává TK na 12:20, dále odskakuje pětkou v 60. minutě, a nakonec minutu před koncem upravuje na 12:30.

Tým RCB U19:

1 Hoffmann 2 Grossmann 3 Bednář – 4 Dalibor 5 Chochola – 6 Pohanka 7 Bandy 8 Blažek – 9 Vrána 10 Putna – 11 Voroš 12 Šupa 13 Holík 14 Dashzeveg 15 Novotný

Střídačka: 16 Krupica 17 Křikava 18 Robot 19 Svobodník 20 Matyáš 21 Šimkovič Johny

Body: Putna 7 (P, KPP), Kolář 5 (P)

Neodehráli jsme vůbec špatné utkání, nicméně každý z hráčů by se měl přes zimu zamyslet co od tohoto sportu a týmu očekává! Zase a znovu opakuji, vše souvisí s trénovaností. Nehráli jsme proti „lepšímu“ soupeři, ale pouze proti lépe trénujícímu soupeři, který má vůli pracovat a posouvat se. Pokud se na tréninku bude objevovat pravidelně jen půlka týmu, můžeme se snažit, jak chceme, ale lepší soupeře nikdy neporazíme. Potřebujeme eliminovat slabá místa v našem týmu.

Slabé místo = málo trénující hráč.

Nyní nás čeká několik týdnů odpočinek.

Trénovat začneme až první týden v prosinci ve společném režimu STŘEDA – PÁTEK. Společné tréninky bude samozřejmě doplňovat i individuální silová příprava!

Loňskou zimu jsme udělali obrovský posun, takže očekávání jsou vysoká! Na jaře už bychom takovéto utkání třeba mohli dotáhnout do vítězného konce.