17.12.2019

Juniorští reprezentanti RCB

Mnohokrát již byla zde na webu, i na facebooku, vzpomínána účast našich hráčů v reprezentaci ČR U20 během kvalifikace na ME v Portugalsku. První vítězný zápas se Švýcarskem dostal reprezentaci do čela tabulky a díky bonusovým bodům jim zajistil jistý postup. Uplynulou sobotu se hrálo druhé utkání v polských Sopotech, což je městečko nedaleko známějšího Gdaňsku, na pobřeží Baltu.

Přenos utkání bohužel nebyl k dispozici, skóre jsme tak měli možnost sledovat pouze na instagramu @czechrugby, díky realizačnímu týmu který byl ochoten jej aktualizovat. Děkujeme.

Domácí Polsko hrálo o postup, a tak bylo vysoce motivováno hned v úvodu zápasu. Dle zápisu utkání nejdříve naši vysoce prohrávali, 24:8 bylo skóre o poločase. Dvě pětky od českého kapitána J. Havla však pomohly korigovat skóre na příhodných 24:20. Víc však kluci z U20 nezískali a domů si odvezli bonusový bod za prohru o méně než 7 bodů. Bonusový bod se však ukázal jako klíčový, v konečném pořadí kvalifikace. Česká U20 díky bonusovému bodu zůstala na prvním místě tabulky.

RCB reprezentovalo všech pět našich borců. Roman Maňas, který začínal ve druhé řadě, spojky Petr Čermák a Adam Putna, Filip Holý začínající na křídle. Na lavičce byl připraven a do druhého poločasu zasáhl mlynář Jarek Šimek.

Děkujeme klukům za vzornou reprezentaci, a doufáme, že je všechny uvidíme se lvíčkem na prsou bojovat na ME U20 v Portugalsku koncem března příštího roku. Není větší pocty pro ragbistu než reprezentovat svou zemi!