09.03.2020

Junioři RCB podlehli v přípravě Vídni

K prvnímu přípravnému utkání před sezonou vyrazili v sobotu 29. února junioři RCB U18 a kadeti RCB U16 do Vídně. Zde se utkali na hřišti Donau se spojeným týmem Vídně, utvořeným z dorostenců tří místínch klubů - Donau, Stade a Celtic.

Naši junioři z důvodů náhlých i dlouhodobých zranění či absencí, odcestovali v počtu pouze 15 hráčů. Vzhledem k docházce během zimní přípravy se dalo očekávat, že utkání bude pro naše juniory náročné.

První poločas byl v mnoha ohledech otřesnou podívanou. Nedokázali jsme udržet kontinuitu hry a často pozdě přicházející podporu trestal rozhodčí trestnými kopy. V tomto ohledu nám chybí kondice, tvrdost v čištění a neochota jít s balonem na zem.

Průběh zápasu byl vyrovnaný, zhruba 10 minut před koncem srovnáváme na 15:15. Poté po našem nesložení pouštíme soupeře ke skórování pod háčko a rázem prohráváme o 7 bodů. V závěru máme šanci už jen na vyrovnání. Sice jsme soupeři nakonec položili pětku, bohužel se nám však nepovedlo ji dát pod háčko. Kop po položení pak z těžkého úhlu nebyl úspěšný. Utkání tedy končí výsledkem 22:20.

Nicméně v naší poslepované sestavě to byl relativně decentní výkon. Martin Grossmann zaskakoval z první řady, kterou běžně hraje, na rváčkovi. Dalibor Kolář nastoupil premiérově na tříčtvrtce, ale daleko lepší výkon podával nakonec po přesunu do roje. Svoji premiérovou pětku v dresu RCB položil Johnny Bui, který běžně hrává rugby league za ALL PLEBS Moravská Třebová. K angažmá v RCB se dostal přes spolužáka a našeho hráče Kuba Novotku.

Během zápasu jsme dělali sice obrovské množství chyb, ale dala se najít i pozitiva na našem výkonu. Výkony mlýnovky a druhé tříčtvrtky patřily k ozdobám naší hry.