15.09.2020

Junioři doma prohráli s Tatrou

Junioři U19 odehráli první utkání podzimní nesoutěžní sezony doma proti soupeři RC Tatra Smíchov. Jsme rádi, že jsme si výkony v „po-covidové“ sezoně zasloužili los těžkých soupeřů, protože jedině konfrontace s nimi slibuje cestu nahoru. Žádné z podzimních utkání nebude pro juniory RCB jednoduché.

Tatra vstoupila do zápasu aktivněji a v podstatě ovládla první půli. Položila celkem šestkrát, z toho 4x po naší přímé chybě, buď po nesložení ve středu hřiště, nebo špatně zpracovaným překopem atd. Pozitivem první půle bylo, že jsme se dokázali několikrát dostat na soupeřovu polovinu a tam se propracovávat k jeho brankovišti, bohužel však bez výsledku.

Druhá půle přinesla převzetí režie zápasu do rukou našich juniorů. Tlak během celé poloviny vyústil ve dvě položení a nebylo daleko k třetímu. Oproti tomu soupeř nepoložil ani jednou a do naší dvaadvacítky vnikl pouze na konci zápasu.

Ačkoliv nás nevydařená první půle stála utkání, v druhé polovině naši hráči ukázali, jak dokážou soupeře dostat pod tlak a bodovat. Do utkání zasáhli všichni naši hráči z lavičky, kteří se dokonce podíleli i na odehrání zápasu 3x5 minut v XRugby 7na7 pro účely herního vytížení a příležitosti pro hráče Tatry, která k utkání dorazila s 29i hráči.

Lekce jak z individuálních chyb, tak z nasazení v první půli si hráči jistě vezmou k srdci, a budou chtít ukázat zlepšený výkon v dalším utkání. Příští utkání odehrajeme v neděli 20. září na hřišti RK Petrovice.