RCB na návštěvě BrnoGP revivalu
02.07.2019Na závěr sezóny jsme s žáky navštívili díky pozornosti firmy HITmedia Brno GP revival. Předháňky veteránů motocyklových i automobilových. Opět se jednalo o exkluzivní akci, kde si doslova můžete sáhnout na to, o čem jinde možná jen slyšeli nebo o tom četli.

Magnetem byl start pekelné Z 18 Sport, závodního vozu Zbrojovky Brno pro tehdejší Grand Prix 1927, s přeplňovaným dvoutaktním motorem nebo Alfa Romeo 8c s řadovým kompresorovým osmiválcem. Jako obvykle se nešetřily Formule 3 a rozdávali si to mezi sebou jako v šedesátých letech, kdy se na brněnském výstavišti jezdilo na ostro.

Bylo toho prostě moc, a aby jste si vše aspoň zběžně prohlédli, tak by jste museli být na akci oba dva dny. Tento názor však nesdílela většina z 38i členné delegace RCB, která se vypařila již po půl hodince a dvou závodech (aspoň viděli v akci pět závodních Bugatti z třicátých let), takže závěrečné foto není moc repre přesto že jsou na něm samí velcí fešáci.

Nepodařila se ani akvizice fešácky oranžové osmiválcové Alfy Romeo Montreal, jako klubového promo vozu. Snad bude příležitost i příště!;-)