Oranžová zářila v Dobrém ránu s Českou televizí
12.09.2019


Ve středu 11. září 2019 dostali Bystrčtí Oranjes šanci propagovat nejlepší hru na světě v České televizi. Zavítal k nám štáb připravující pořad Dobré ráno, kterému práci rozhodně nezávidíme, protože začít v čase 5:30 pacifikovat hordu rozespalých opic je v pravdě sysifofská dřina.

Situaci od začátku vylepšoval multifunkční Hřéba, který na soustředění dělal sestřičku a teď se chopil práce baristy. Vařil kafe a čaj, aby se nám luxusní mufiny od Muffiny Brno líp jedly. To nás tak nějak dostalo do pohody, a když pak příjemná moderátorka Míša Casková zkušeně provedla prvním vstupem Václava Vorla, tak nastala všeobecná pohoda.

Mlha se rozplynula, kéž by se tak rozplynuly mraky nad českým rugby, komparzisti z řad hráčů U14 a U16 řádili, aby se následně na pokyn svých trenérů proměnili ve vzorné herce snažící se naplnit představy režiséra.

Poslední vstup byl symbolicky uzavřen pozváním na sobotní turnaj žáků a symbolickým "položením pětky" všech hráčů. Takže to nakonec byl prima ranní trénink a setkání naší ragbyové komunitky.

Tímto bych chtěl poděkovat všem kdo tuto akci připravili, zejména dramaturgyni ČT, paní Poláčkové.

Ještě zbývá jedna věc, ve virtuálním světě rozšířit paniku, že takhle teď budou Bystrčtí Galacticos zvát na každý turnaj, ale v prime time!:-)))

Václav Vorel, RCB

Foto: Kateřina Majznerová