PF 2020
30.12.2019


Konci roku v televizi vládnou všemožné ankety, žebříčky a bilancující proslovy hlav, více či méně pomazaných, umazaných či vymazaných. Někdy je to sranda, někdy je to spíš k pláči, hodně záleží na úhlu pohledu, odkud se ta hlava dívá, jestli zleva či zprava, ale úplně vždycky se kouká ze shora. A tady bude patrně docházet k tomu největšímu zkreslení!:-) Takže se spíš jen tak zkusím ohlédnout přes rameno, jak nám to v roce 2019 šlo.

Myslím, že uplynulý rok RCB by se dal jednoduše shrnout refrénem brněnské ledžend Nové vlny, kapely Franta Jetel, která v hitu Na věčné časy zpívá, "všechno se nám líbí, všechno nám tu klape, nemusí hned pršet, stačí, když kape"!

Za pomoci města Brna se podařilo realizovat rekonstrukci objektu zázemí našeho areálu, takže už se nemusíme stydět před našimi otci zakladateli, kteří v sedmdesátých letech areál svépomocí vybudovali a my ho do letošního roku jen vybydlovali. Na oslavu dokončení rekonstrukce jsme byli poctění možností uspořádat v srpnu Středoevropský pohár - turnaj olympijských nadějí v kategorii U16 kluci a U18 holky, kde jsme mohli vidět i odchovance RCB a mezinárodním utkání žen ČR x Švýcarsko, což bylo historicky 1. utkání repre žen mimo Prahu a navíc vítězné!

Po sportovní stránce se taky nemáme moc za co stydět, ba naopak. Hráli jsme ve všech věkových kategoriích s vlastními týmy a tím se mimo nás v ČR mohou pochlubit už jen Říčany. Výsledky nejsou až tak důležité, nicméně je to pro laiky zjednodušující parametr hodnotící naši práci. Takže jsme se umístili celkem sedmkrát na medailových pozicích v jednotlivých soutěžích - 1. místo z PYRFu kategorie U8, 2. místo z ORFu kategorie U10, 3. místo z PYRFu kategorie U12, titul mistra ČR v kategorii U14, 2.místo U16 z MČR 7, vítězství holek U17 v Sérii 7, 3. místo juniorů na MČR 7 a k tomu pět borců RCB v sestavě ČR U20 v posledním podzimním utkání proti Polsku nevypadá věru zle a musíme se pochválit! Ale abychom nedopadli jak Ivánek v Mrazíkovi, tak si musíme přiznat, že rezervy tu jsou, soudruzi!

Nejvíc nás trápí nevhodné tréninkové kapacity pro mimosezónní přípravu a fatálním nedostatkem je absence kryté plochy standardních rozměrů, kde bychom mohli přes zimu rugby vůbec hrát. Ale můžeme se utěšovat tím, že o to víc se na to naše ragbíčko budeme na jaře těšit a budeme si ho ještě víc užívat! A o tom by všechno v RCB mělo být. Tak ať si ten rok 2020 užijeme minimálně stejně, jak jsme si užili ten letošní!;-)

VV