Ano, za rok bude líp!
11.05.2020


Okovy poutající naši svobodu i naši činnost pomalu povolují, takže už trénujeme, ale stále nic nehrajeme. Doufejme, že za rok touto dobou to bude úplně jiná písnička!

V sobotu 9. května jsme si připomněli 94. výročí prvního ragbyového utkání na území ČR. A kde jinde se mohlo hrát než v Brně! Utkala se družstva Moravské Slávie Brno a A.F.K. Žižka, utkání pískal pozdější slavný spisovatel, autor Ferdy Mravence a velký propagátor rugby, Ondřej Sekora, jehož jméno nese náš bystrcký areál.

Nekulatého výročí si všiml i čtvrtý nejčtenější deník ve štaci, viz ZDE, za což jsme pochopitelně rádi. V RCB však doufáme, že to nebylo nedopatření, či jen ojedinělý záblesk redakčního génia, ale projev trvalého zájmu o náš sport, který tak jistě vyvrcholí příští rok obsáhlou reportáží z výročního utkání a masivní inzertní kampaní grátis
před ním!;-)

RCB totiž připravuje ke kulatému 95. výročí tohoto utkání připomínkový turnaj, který by se, jestli všechno klapne, mohl v neděli 9. května 2021 odehrát na tom samém místě v Pisárkách, v areálu bývalé císařské kadetky, tedy na Střeláku!

Doufejme, že nám bude přát štěstí a hřiště na Střeláku už nebude taky patřit do minulosti jako fosílie či vypelichanej mamut v nedalekém Antroposu!;-)