Jako Cyril a Metoděj
03.07.2020Jako kdysi přišli na Moravu křesťanští věrozvěsti Cyril a Metoděj, aby z nás barbarů udělali aspoň trochu lidi (což se mimochodem do dnešních dnů tak úplně nepovedlo) tak se dva zástupci RCB vydali šířit ragbyové evangelium na GIRJA kemp, do malebného Moravce na Vysočině.

Program pro prodloužený víkend 19.-21. června zněl jasně - naučit hrát ragby naprosto nesourodou skupinku lidí, kteří se "potkali jak deštník se šicím strojem na pitevním stole". Tahle definice surrealismu A. Bretona perfektně vystihuje celou misionářskou akci od začátku do konce. Jak jinak mohla působit partička bláznů dobrovolně pobíhající ve vytrvalém třídenním dešti a válející se taktéž dobrovolně po rozmáčeném hřišti uprostřed jinak liduprázdné vesnice Bobrůvka. Chovanci hard style gym centra GIRJA působili jako zjevení. Jejich zájem a nadšení byli neuvěřitelné a jen potvrzovali staré dobré úsloví, že když se chce, tak všechno jde.

Takže po třídenním působení cukru sluníčkového Dana Beneše a biče Václava Vorla, jemuž nedá moc práce hrát polohu "trenér primitiv", vše vyvrcholilo ultimátním matchem. Všem frekventantům kempu patří absolutní respekt za přístup a nadšení, se kterým se vrhli do poznávání nejlepší hry na světě - ragby! Kež by jim to aspoň chvilku vydrželo a ČT tak měla na příštím svěťáku o třicet lidí větší sledovanost!:-)