Stříbrný advent RCB!

14.12.2020
O stříbrném adventním víkendu 12. a 13. prosince se rozběhla naplno "zimní příprava zásadních a prestižních  žákovských kategorií U8 a U10".

Ke dvěma ragbyovým tréninkům na otevřených umělkách jsme přidali již loni osvědčenou sobotní gymnastiku a nově i nedělní bruslení. Smradi RCB tak mají možnost trénovat 4x týdně. Někde by toto počínání nazvali Sportovní akademií, či Ragbyovou akademií a vynásobili příspěvky 2x, my v RCB to vnímáme jako přirozenou součást  pohybového rozvoje našich mládežníků. Gymnastiku vedou zkušení trenéři ze Sokola Brno 1 a k dispozici máme TOP brněnskou tělocvičnu s trampolínami, molitanovými doskočišti, odpruženou podlahou...jejíž zmenšenou sestřenici bychom si přáli mít i v Bystrci. Děkujeme předem Ježíšku!;-)

Nedělní bruslení na otevřeném kluzišti v Řícmanicích probíhá pod vedením nesourodé trenérské dvojice K. Janaksoon a VV. Zatímco KJ své (kraso)bruslařské ostruhy získávala na vrcholných mezinárodních kolbištích, dlouhodobě trénovala ve Švédsku a Norsku a jejíž kariéra je ozdobena individuálními mládežnickými mistrovskými tituly z ČR i Norska a seniorskými tituly z ČR v družstvech, tak VV je odchovancem Staroměstského rybníku v Telči a své hokejové zkušenosti sbíral zejména v lítých bojích prestižních a vyhecovaných zápasů Winter Classic na Olšovci v Jedovnicích a Brněnské přehradě v časech, kdy ještě v zimě mrzlo.

Jestli bude mrznout příští víkend nevíme, ale co víme určitě, že si jako správní křesťané uděláme předvánoční pohodu tím, že i na zlatý adventní víkend máme před sebou bezva sportovní program!;-)