PF 2021

27.12.2020
Vážení členové, hráčky, hráči a příznivci našeho klubu,

doufám, že jste v mezích možností prožili pohodové vánoční svátky, a teď už jen vyhlížíte úspěšný vstup do nového roku. Rok odcházející byl v mnohém jiný, nečekaný, zvláštní. Všude možně denně čteme, že krizový. Pokud bychom přistoupili na tuto rétoriku, pak jak je z dějin docela dobře známo, každá krize skýtá i příležitosti pro připravené či bohaté. A protože my připraveni a bohatí (duchem) jsme, věříme, že nás nás tato situace, která je zvláště pro amatérský sport těžká, nakonec posune mnohem dále. Už nejsme malý, bezvýznamný klub, ale lídr Moravy a to díky práci všech v klubu, ale také vás, členů, hráček, hráčů a příznivců klubu. 

V letošním roce se podařilo konečně realizovat výkup soukromých pozemků pod hřištěm městem Brnem, náš klub dosáhl na metu 250 aktivních členů a svou členskou základnu zvětšil o 20%. Uspořádali jsem všechny plánované domácí akce (3 x turnaj žáků, MČR 7 U16, a dva turnaje dospělých, Bystrc 7 – součást letní série 7 a podzimní tradiční otevřený turnaj Brno 7) a uzpůsobili areál tak, abyste ho mohli využívat i v době lockdownu a z něho pramenících omezení hromadné činnosti.

Doba nám dává šanci, abychom se ještě více semkli a spolupracovali spolu, jak už se tak nějak od (zapsaného) spolku očekává. Když každý přispěje svým dílem, tak toho dohromady uděláme moc, jak zpívá Jan Werich v budovatelské agitce Císařův pekař a pekařův císař. Nicméně jsou věci, které mají obecnou platnost, bez ohledu na ideologii, která je momentálně zneužívá a tohle je jedna z nich. V současné době se nemůžeme shromažďovat, nemůžeme lyžovat, nemůžeme cestovat... Máme však jedinečnou příležitost a čas podívat se do svého svědomí a do historie svého bankovního účtu a zjistit, jestli už máme všichni zaplacené příspěvky za podzim 2020 a případně vyrovnat své závazky, abychom do nového roku vstoupili s čistým štítem.

V případě, že by někteří členové byli současnou covidovou situací zasaženi tak, že by nemohli dostát svým závazkům, jsme pochopitelně otevřeni k jednání a pomoci jim. Na druhou stranu očekáváme štědré sponzorské dary od těch, které covidová krize posílila a zbytečně si lámou hlavu s tím, jak vydělané peníze utratit. Těm pomůžeme taky, protože víme jak na to! ;-)

Děkuji za vaši přízeň, věřím že ji zachováte i v roce nadcházejícím a těším se, že se co nejdříve potkáme v situaci a pohodové atmosféře, na kterou jsme až do letoška byli zvyklí.

Rugby zdar, my zůstáváme pevní a klidní.

elP Václav Vorel