Expedice Karlov 2484 byla úspěšná!

02.09.2021CML, hovoří CML, centrální mozek lidstva! Nebezpečí! V hvězdném prostoru galaxie RCB se daly do pohybu dva neznámé předměty směřující do Karlova!
 
Ihned po tomto znepokojivém hlášení z nedělního rána 22. srpna 2484 vyrazily od RCB, pod taktovkou akademika Václava, dva autobusy plné natěšených bystrckých mládežníků do roku 2021, aby zabránily vyhubení sportu jmeném rugby. Minuly rodný dům génia minulé mise do orwellovského roku 1984 Adama Bernaua a nekompromisně se nasměřovaly z bohatého a slunného jihu, pustou hanáckou galaxií, až na místo určení, pod vrchol Praděd. Rodiče odhodili záhy hraný smutek z odloučení svých ratolestí a se jali humidovat.
 
Na místě byla za všeobecného jásotu budoucí trýzeň tréninkového kempu expedice zmírněna nálezem nového automatu na amarouny. Kupodivu se nejvíce radovali ti účastníci expedice, kteří viditelně přes prázdniny prohráli souboj s nutelou. I na ně však došlo a to hned první den. Malé děti a legíny nikdy nelžou, stejně tak jsou na tom ovšem tabulky s výsledky beep testu kondičního trenéra, akademika Přemy. Pro některé to byla tvrdá srážka s realitou. Zvláště když trenérský štáb roku 2484 byl ryze mužský. Budoucnost razí heslo "lepší maskulinní, nežli bezpohlavní." 
 
Přesto se mladí účastníci expedice často nerozvážně chovali poněkud jinak než zní zásadní heslo: Hlavně nenápadně! Místy byly použity i zákeřné zbraně typu spreje! Někteří účastníci se připojili se zpožděním a byli i tací, kteří krtkovali na místo expedice i vozy z dob již zmíněného génia AB.  
 
Hory tentokráte neměly pochopení pro naši misi a několika mohutnými provazy deště nám dávaly najevo, že nejsme vítání. My ovšem, jazykem zapomenutým v jediném městě mezi Drážďany a Vídní, nejsme "móka placky". Móka vládla místo talibánu pouze místnímu taliánu servírovanému dědou Drchlíkem k páteční čočce. Bohužel strava je bludným holanďanem každým rokem, God save the Sněžné grannies!
 
Vyjma tvrdé řehole třech tréninků každý den, jsme se jali poznávat i místní kulturu a pamětihodnosti. Takový čtvrteční výlet na zmrzlinu, u kterého jsme poznali "Mlýnky", krásné jesenické scenérie i místního zmrzlináře, kterého si někteří spletli se samohybnou raketou středního doletu BUK, to vše si jistě bystrčtí mládežníci zapamatují a odkaz budou předávat budoucím generacím. Zvláště když jsme pokořili vše co jsme pokořit chtěli. Hlavně vlastní pohodlnost a hranice!
 
Jestli se nám to podařilo, můžete shlédnout na vlastní oči hned od prvních zářijových víkendů roku 2021. V tom druhém, 11.9. se pak představíme na domácím turnaji v Bystrci.
 
Přijďte nás podpořit!  
 
 
P.S. Jako obvykle se pod vyboldovaným textem nachází překvapení.