30.08.2022

Cenná výhra z Říčan!

Los prvního kola Podzimního poháru nám přisoudil velice těžkého soupeře, společenství Říčan B a Iuridicy, který nás navíc v jarní části soutěže porazil.

Přijeli jsme sice s respektem, ale v bojové náladě a hned v první minutě utkání nás poslal do vedení povedeným trestným kopem Adam Putna. Soupeř tlačil tvrdou hrou, ale my jsme v ničem nezaostávali a tak se, i díky častému odebírání míčů, hrálo většinou na polovině domácích. Z toho vyplynula situace z 23. minuty, po vhozeném autu nahrál Jan Novotný rychlý míč na Adama Herrmanna, který prošel obranou jak nůž máslem a položil. Adam Putna následně proměnil konverzi a stav byl rázem 0:10.

Dále jsme pokračovali v tvrdé nesmlouvavé obraně, poctivě jsme skládali, což se nám dařilo až do 33. minuty, kdy domácí protlačili míč rojem až do pětkoviště a následně proměnili i konverzi. Stav 7:10 vydržel až do poločasu.

Do druhého poločasu oba týmy vystřídaly a domácí začali tlačit. My jsme ovšem neuhnuli z naší strategie, ačkoliv dopředu nám to šlo o něco hůře než v prvním poločase. Domácí se v 66. minutě dostali do vedení 12:10, ciž nás správně vyburcovalo a hned tři minuty poté, po rychle rozehraném trestném kopu, prochází Adam Putna obranou a úspěšným položením obrací skóre v náš prospěch.

Soupeř se nevzdal a až do konce nebezpečně útočil, naše pevná obrana už ale nepovolila a tak jsme v prvním kole urvali velice cenné vítězství v poměru 12:15!

Příští neděli 11. září se na hřišti v Bystrci odehraje dvojzápas. Junioři U18 hostí od 12:00 Slavii, následovat bude utkání mužů s loňským účastníkem extraligy, Přeloučí.
Přijďte nás podpořit v hojném počtu, bude se na co dívat!

Sestava: Josef Klauda, Filip Ferenc, Jan Novotný, Richard Urban, Dalibor Kolář, Marek Zelený, Pavel Pohanka, Petr Sovadina, Petr Čermák, Adam Putna, Tomáš Galetka(c), Adam Herrmann, Filip Holý, Dan Tabarka, Lukáš Fiala, Martin Elzner, Bohdan Ivičič, Jan Odehnal, Tomáš Neugebauer, Tomáš Vrána, Petr Vladík, Karel Opravil