29.11.2022

RCB pracovní sobota!
Na sobotu 26. listopadu byla vyhlášena RCB brigáda, která měla za úkol nachystat areál na zimu. Tradičně bylo objednáno krásné počasí a oblíbená pečená krkovička na rožni, takže jsme také tradičně očekávali davy. Hlavním tématem byla oblíbená atrakce, kterou se v posledních letech stalo pískování hřiště. 

Lidumil Vorel vyhlásil tentokrát brigádu na 10 hod, aby se všichni mohli vybucat do růžova a byli tak fresh po celým týdnu vstávání na šestou do Kolbenky, což se ukázalo jako chyba! Ostatně jako každá změkčilost! V 10 hod byli na place snad jen 3 boys Mazancovi a velkej Drákula, což není úplně moc, v optice členské základny čítající více než 300 ks. Postupně se počet mírně zlepšil, takže se rozjelo pískování i další plánované činnosti. Nicméně kolem 12té už někteří dostali hlad a žízeň, takže pracovní morálka doost zvadla!

Poděkování patří všem kdo došmatlali, ale vyzdvihnout musíme některé tahouny, stejně jak kostelíček u sv. Augustína za sluníčko. Aplaus si zaslouží "Plotové centrum Peterka & Svída" za kusanec nového plotu za háčkem u ulice Pod Horkou, "Krematorium Michlovský" za vzorné zkremování všech větví po prořezání stromů, "Facelity service Spáčil" za precizní umytí oken, "Zeman & Rada engineering" za smontování regálu pro archiv, "Zahradnictví Jurdáková" za TOPovou úpravu "předzahrádky" a "Pařezové centrum Hruban & Hrozínek groupe" za vykopání pařezů po topolech, které to už vzdaly. Děkujeme!

Ale principiálně asi není dobře, že pár dříčů maká na většinu, která se jen veze. Takto spolkový život nefunguje. Ve spolku, klubu, musí každý přispívat svým dílem, dle svých možností a schopností. A protože principiální otázky vyžadují principiální řešení, tak můžete očekávat, že se opět vrátíme k modelu, kdy neúčast na brigádě bylo možno kompenzovat částkou 1.000,- Kč na účet klubu. Protože přece všichni ve spolku máme ten stejnej zájem a chceme, aby nám všechno fungovalo a měli jsme to na RCB hezký, ne?;-)