25.02.2023

Vydařený ples RCB
V sobotu 11. února jsme po dlouhé pauze obnovili tradici plesů RCB. Ano tradici, ačkoliv někteří z vedení se při tom slovu drobně ošívají a drbou se na strništi. Tentokráte si velitelskou taktovku vzalo duo Lu a Papi a zhostilo se uspořádání plesu s grácií!

 
Poslední ples se uskutečnil v poněkud komorním prostředí naší útulné klubovny, ale jak zaznělo kdysi v legendárním projevu Tondy Zápotondy o tom, jak Ježíšek vyrostl, zestárnul a stal se z něj Děda Mráz, tak i náš milovaný klub dost vyrostl a letos navíc oslavíme kulaté sedmdesáté narozeniny! 
 
Úderem sedmé hodiny se otevřely dveře Společenského a kulturního centra v Bystrci, které je už pár let natřené pěkně na oranžovo. Sál byl skvěle připraven, šatny také, bohužel se totéž nedá říct o obsluze místního báru, která pravděpodobně nikdy neviděla víc než deset žíznivých krků pohromadě. Postupně tak došlo víno i pivo, ještě štěstí, že pohotový Karel Č. s sebou měl dostatečnou zásobu Hu-Hu koktejlu. Catering v podobě řízku se salátem byl ucházející.
 
V osm začal samotný program, kdy nám k tanci a poslechu hrála třetí nejlepší revivalová kapela z Boskovic a po počátečních rozpacích dostala publikum, čítající více než 130 hlav, do varu. Pravda, mnozí naposledy tancovali u Burianů ve Starletu a některé taneční kreace starších ročníků vzbuzovali obavy, aby za týden nebyla kremace. V zimě se do země blbě kope. 
 
Nakonec to všichni přežili ve zdraví. Plesem provázel s vtipem sobě vlastním náš domácí spíkr David Mynář, který se chopil i vyhlášení tomboly. Autor článku nic nevyhrál, takže se jen domnívá, že lze přidat hodnocení "bohaté".
 
Tradiční ples RCB se tedy vydařil a příští rok očekáváme nejméně dvojnásobnou účast! Kdo váhal a bál se, aby neutrpěla šrámy jeho pověst, může být v klidu a příští rok došmatlat klidně i v saku z matury!