25.06.2023

Úspěšné zakončení sezóny
Poslední turnaj na Dragonu jsme zvládli vítězně, a to opět v namixované sestavě, kdy chyběly některé opory (Agáta zranění, dvojčata Hanákovi již nastoupili za U14 na turnaji v 7ičkovém ragby).

Všichni hráči ukázali chuť hrát a vyhrávat, takže jsme si poradili jak se Zlínem, tak s Dragonem a Akademií na závěr.
Největším tahounem byl tentokrát Robin, který ukazuje velkou šikovnost, kterou dokáže skloubit s rychlostí a tím se stává velmi nebezpečným hráčem pro všechny soupeře.
 
Sezónu lze hodnotit úspěšně, protože v Moravské části jsme udrželi první místo na všech turnajích. Na těch celostátních držíme 5. místo (na podzim ORF 4. místo). Na řadě hráčů je vidět velký progres a chuť se zlepšovat, což se turnaj od turnaje ukazuje více a více a dělá nám to radost.
 
Hráčům, kteří odchází do kategorie U14, přejeme hodně štěstí a výher v další sezóně, potkáme se zřejmě zase za rok ;) Hráči a hráčky, kteří zůstávají, budou na podzim bojovat minimálně o udržení dobré pozice v celostátním měřítku, ale věřím, že máme šanci atakovat i medailové pozice, protože velká část základní 10ky zůstává, navíc čekáme na posily z U10. Na posledním turnaji debutoval nadějný hráč desítek Richard Knecht, který ukázal, že se umí hodně rychle zorientovat nehledě na soupeře a velikost hřiště.
 
Všechny hráče začneme pečlivě připravovat již od srpna a následně na soustředění, takže očekáváme kvalitní docházku a chuť hrát pořádné, tvrdé a chytré ragby!
 
AVE RCB
R.N.