26.06.2023

Zhodnocení sezóny
Pátečním tréninkem s rodiči byla pomyslně ukončena hrací sezóna U10 (tréninky ale stále pokračují). Rád bych tedy zhodnotil celou sezónu U10 2022/23.

Jsem rád, že jsme na všech moravských turnajích dokázali poskládat dva týmy (někdy i tři), a tím dokázali zajistit, že si každý zahrál. Doufám tedy, že příští rok to bude minimálně stejné.

Co se týče umístění, tak na moravských turnajích jsme obsazovali většinou 2. místo ve skupině Major, 1. - 2. místo ve skupině Basic a na těch celostátních jsme se drželi kolem 5.-6. místa (ORF 2. místo). U všech hráčů jsem viděl vzestupnou tendenci.

U hráčů týmu RCB Black byl tento progres opravdu viditelný. V druhé polovině jarní soutěže jsme dokázali precizně čistit, skládky se u určitých hráčů zlepšily, byli průraznější a celkově dostali chuť hrát. Samozřejmě stále je co zlepšovat, ale progres byl vidět určitě. Tyto hráče především posunula jejich docházka na tréninky a drilová cvičení základních dovedností. Myslím, že každý má na to hrát tento sport, když bude chodit pravidelně na tréninky a mít chuť do hry.

Hráči týmu RCB Orange udělali velký pokrok především mentálně. Mladší kluci, kteří přišli z U8, se rychle přizpůsobili hře v U10. Starší kluci, kteří jdou do U12, svoje schopnosti zdokonalili. Všichni udělali velký pokrok v přemýšlení ve hře. To co jsme nedělali v jednom turnaji správně, jsme začali dělat v tom dalším, a takto jsme se krůček po krůčku zlepšovali. Postupně jsme se naučili různé signály, nabíhat si do děr, vystupovat v rovině a celkově pracovat jako jedno tělo. Měli jsme chuť hrát a hlavně nás to bavilo. Dobrou zprávou je to, že většina hráčů tohoto týmu jsou mladší kluci, takže tato spolupráce bude pokračovat i příští sezónu.

Starším klukům, kteří odchází do U12, držím palce a věřím, že budou reprezentovat RCB skvěle i v této kategorii. Na druhou stranu se těšíme na "mistry" z U8 :-), kteří posílí náš kádr v obou týmech.

Už se těšíme na příští sezónu, která nám srpnem začíná. Doufám, že docházka bude veliká, abychom mohli zopakovat stejný hráčský pokrok jak v sezóně letošní.

Díky kluci bylo to super a jedeme dál!

Epik