09.07.2023

Na Rugby Sevens jsme sbírali zkušenosti
První červencový víkend byl ve znamení mistrovství České republiky v sedmičkovém rugby. Turnaj byl dvoudenní. V sobotu se hrála základní skupina, v neděli se hrálo o umístění. Vinou přesunutí původního termínu o týden do letních prázdnin se nemohlo zúčastnit několik šikovných a užitečných hráčů. Bohužel se nezúčastnili i jiní, ale to je na jiné vyprávění...

První den turnaje jsme se utkali s Přeloučí, Vyškovem, Spartou a Pragou. Posledně jmenovaný tým jsme zaskočili a ve skupině porazili. Bohužel, to byla jediná výhra ve velice silné skupině. Každopádně mladí hráči, sotva nakukující do seniorského rugby, mají dobrý SKALP extraligového týmu s několika reprezentanty.

Po dohrání základní skupiny, v níž jsme obsadili poslední místo, zbyl jen jediný zápas o konečné deváté místo s domácí Olomoucí. Tento zápas byl v naši jasné režii, kde jsme jasně ukázali, že deváté místo je pro nás až kruté.

Nadšení mladých pušek a jejich rugbyové dovednosti jsou ale velikým příslibem do podzimního poháru. Ten se docela neobvykle začíná hrát již o prázdninách, a to 20.8.2023! V pohárové skupině se utkáme s týmy Přelouče, Zlína a Petrovic.

Děkujeme vedoucímu týmu Petrovi Vladíkovi za komunikaci a řešení věcí kolem turnaje, Helče za perfektní zdravotní support a "brněnskému LACOSTE" za ovocné občerstvení.

Rugbyspirit team