29.08.2023

Skvělá účast na soustředění v Litohoři
V neděli 20. srpna odjela posádka RCB U8 – U14 po zápase mužů na soustředění v Litohoři. Už v autobusu bylo znát, že se všichni těší. Mě osobně těší, že v týmu U10 jsme měli 21 hráčů, a tím jsme se stali nejpočetnější kategorií na celém soustředění.

V areálu se kromě ubytování (hotel, penzion a chatky) nacházelo mnoho sportovišť. Dvě fotbalová hřiště, kde kromě nás trénovaly i myši. Také tenisové, beachové a volejbalové kurty. Velmi frekventované dětské hřiště s kolotočem a nehybným hasičským autem, které bylo oblíbené nejen u kategorie U8 :)). A v neposlední řadě „Litohořský aquapark se skokánkem“, kterému by mohl konkurovat čistotou vody náš Prygl.

Snídaně byly královské a rohlíky, které jsme mívali, byly náramně chutné. Obědy a večeře už byly slabší. Halvně pro starší pamětníky babiček kuchařek ve Sněžném, kde bylo jídlo famózní. Na druhou stranu naši svěřenci poznali jídlo dřívější doby, třeba kuře s broskví a sýrem. Děkujeme tak areálu za gastronomický zážitek.

My jsme ovšem jeli na soustředění kvůli sportu a ne kvůli jídlu. Ještě v neděli jsme stihli jeden trénink, který byl zaměřen na stmelení týmu, což se povedlo. Starší ročník 2014 začal pomáhat mladšímu ročníku 2015 se vstupem do kategorie U10. Hráli jsme různé hry a nakonec si přečetli a vysvětlili příběh o králově otýpce.

V pondělí jsme už začali naplno trénovat rugby. Účast 21 hráčů způsobila to, že jsme si mohli udělat během základní části tréninku několik stanovišť, kde se děti točily (každý trénink samozřejmě v jiných skupinkách). Když jsme šli hrát, tak jsme udělali 3 týmy a mohli jsme využít tzv. skill a game zone. To nám všem dělalo velkou radost a myslím, že to bavilo i děti.

Po poledním klidu nás čekal atleťák. První dva atleťáky se nesly v tradičním duchu stanovišť. Ve středu jsme si vyzkoušeli místo atleťáku beach rugby, a to děti tak bavilo, že nechtěly ve čtvrtek ani v pátek nic jiného, než rugby turnájek na písku a následné hrátky v místním bazénu. Po svačině nás čekal druhý plnohodnotný rugby trénink, který byl určitě počasím příjemnější než ten dopolední.

Z mého pohledu jsem viděl u každého hráče progres. Ročníky 2015 se naučily místo mistrovství světa v obíhání hřiště použít nahrávku ve hře, a tak posunout svou hru z levelu U8 na level U10. Ročníky 2014 si dokázaly krásně řídit mladší desítky a tím zajistit větší plynulost hry. V pondělí jsme se nedokázali roztáhnut do roviny a hráli jsme tak na dvou metrech prostoru hřiště, v pátek jsme už dokázali využít celý prostor hřiště.

Hráči dokázali pracovat jako tým, a to je to hlavní, co chceme u dětí budovat. Všichni nám dělali celý týden radost, a proto v pátek dostali hráči medaile za úspěšné zvládnutí soustředění.

Doufám, že využijeme dovednosti ze soustředění na prvním turnaji 9.9. v Ostravě. Držte nám palce, nové éra začíná přátelé!

Epik