03.09.2023

Dvakrát o dva body...
Ke konci prázdnin se rozběhnula základní část POHÁRU XV 2023, aby byla vzápětí dohrána... První zápas, který jsme sehráli na domácím hřišti proti soupeři ze Zlína, jsme prohráli o dva body.

Zápas to byl vyrovnaný, ale bohužel jsme pořád dotahovali, možná kdyby byl o 10 minut delší, tak by dopadl jinak, ale na kdyby se nehraje, a tak si hosté ze Zlína odvezli výhru 20:22.

Zápas s Petrovicemi jsme si zkomplikovali hned v začátcích obou poločasů, kde jsme udělali velké hrubky v našem obranném území, lacině jsme inkasovali a pak jsme jen dotahovali. Hra byla bojovná, místy ale rozhádaná. Výsledek 26:28

Celkově naši hru poznamenala absence spojek a mírný chaos v systému hry. Což je možná způsobeno další obměnou hráčů. Co se nám naopak dařilo ve větší části hry byla aktivní obrana s aktivními skládkami a nucení soupeře dělat chyby.

Další utkání jsme měli odehrát s mužstvem Přelouče, která se však pro nedostatek hráčů ze soutěže odhlásila. Přejeme soupeřům, aby si všichni vyléčili šrámy a byli co nejdříve ready pro další matche.

Náš tým tedy skončí ve skupině na 3. místě a 17. září bude hrát s druhým ze skupiny D, což bude buď Tatra B, nebo Slávie B. Sehrajeme další dvě utkání systémem venku-doma.

Oba dva týmy využívají ve svých „B“ týmech zkušených borců z extraligy tak, aby se dostali do vyšší úrovně a měli pro svůj rezervní tým kvalitní materiál. Jistě to budou zajímavá utkání.