27.10.2023

Z Malých Tygrů se stali Velcí Vítězové
Vrcholem podzimní sezóny pro kategorie U8-U10-U12 byl mezinárodní turnaj PYRF, který se pro desítky konal v sobotu 14. října na horním hřišti Tatry Smíchov. Naše posádka vyrazila do Prahy ještě před šestou ranní, aby stihla rozvézt všechny tři kategorie. Deset tygrů se těšilo na tento dlouho očekávaný turnaj, kde by se mohli utkat s mnoha týmy z různých zemí. Po krátké schůzce trenérů a slavnostním ceremoniálu konečně začal samotný turnaj.

První zápas byl pro nás snadnou výzvou, kdy jsme hravě porazili Petrovice 2 výsledkem 9:0. Další zápas nás čekal s německým týmem RC Worms, který jsme také bez problémů porazili 6:0. Cítili jsme, že se nám daří a naše hra je na výborné úrovni. Jediné na čem jsme museli pracovat, byla lepší obrana. Třetí zápas byl však mnohem náročnější. Čekali jsme soupeře ze Slavie, kteří se nenechali tak lehce přehrávat. Začátek zápasu byl pomalý, ale postupně jsme se rozehráli a nakonec zvítězili 7:0. Poslední zápas ve skupině byl pro nás nejtěžší výzvou. Utkali jsme se s týmem Říčan 2, který měl skvělou obranu a nedovolil nám dát tak lehce body. Museli jsme tvrdě bojovat, ale nakonec jsme je porazili 5:1. Tím jsme zvítězili v základní skupině a postoupili do semifinálové skupiny, která nás čekala po obědě.

Na oběd jsme měli známé boloňské těstoviny. Byl to vydatný oběd, který nám dodal energii do dalších zápasů. Cítili jsme se plni síly a odhodlání, připraveni dát do toho všechno a bojovat o vítězství.

V prvním zápase semifinálové skupiny se naši odvážní tygři utkali s týmem Pragovky. Naše nekompromisní útoky a neodbytná touha po vítězství nás dovedly k úžasnému výsledku 4:1. Ale to byla jen první výzva. Následovalo střetnutí s odolnými buldoky z Babic. Tygři však neznali úzkost a jejich hlad po balónu je vedl k dominanci na hřišti. Navzdory tvrdé obraně soupeře jsme se ujali vedení a zvítězili 3:1. Ale to nebylo zdaleka všechno. Počasí se zhoršilo a déšť začal zuřit. Nicméně ani to naše odhodlání nezlomilo. V utkání s Petrovicemi 1 jsme ukázali skvělou techniku a schopnost držet balón v rukou i za nepříznivých podmínek. To nám zajistilo vítězství 6:0. Hra kluků byla pastvou pro oči. Jejich nadšení a pohoda na hřišti bylo nakažlivé. Po krátké přestávce jsme se připravovali na další dvě bitvy, tentokrát s týmy Tatra 2 a Tatra 1. Zápas s Tatrou 2 byl zcela v naší režii, kdy jsme soupeře i přes kvalitní obranu přehráli a dosáhli vítězství 4:0. Zatím největší výzvou měl být zápas s domácí Tatrovkou 1.

Napětí ve vzduchu bylo cítit, neboť oba týmy si šly za svým cílem zuby nehty. Kluci se při rozcvičce soustředili a naslouchali každému slovu trenérů. Tatra hrála podobným stylem jako my, a tak jsme se ocitli v nezvyklé situaci, kdy jsme byli konfrontováni s vlastní zbraní. První minuty patřily Tatrovce, která nás překvapila a získala body. Ale to naše tygří srdce nezlomilo. Věřili jsme si a neustále povzbuzovali naše hráče, že jedny body nic neznamenají a hru můžou převzít zpátky oni. A taky že se tak stalo! Vyrovnali jsme skóre a převzali kontrolu nad zápasem. Oba týmy podávaly vynikající výkon a naše hladová tygří smečka byla odhodlaná přidat další body. Nakonec jsme zvítězili 2:1. Je třeba zdůraznit, že jsme měli více příležitostí a mohli skórovat ještě dvakrát, kdybychom byli ještě ostražitější. Svou neporazitelností a jedinečným týmovým duchem jsme se bez jediné porážky probojovali do finále. Naše cesta k úspěchu byla plná očekávání a napětí. Věděli jsme, že to bude epický souboj.

Finále bylo opravdu vzrušující. Náš tým se postavil proti Spartě, s níž jsme se ještě nikdy nesetkali. Před zápasem jsme si slíbili, že si ho užijeme, a to nás povede k vítězství. Sparta hrála silově a naše obrana byla vystavena těžkým útokům, ale hráči se nevzdali. S dokonalou souhrou jsme dokázali vracet útoky soupeře a přesunout hru na jejich polovinu. Tvrdě jsme bojovali a také fair play bylo naší zbraní. Nakonec jsme zvítězili 4:1.

Emoce nás zaplavily, když jsme si uvědomili, jakou cestu jsme překonali a jak skvěle jsme hráli. Naši hráči vynikli svou jedinečnou herní strategií a úžasnou týmovou prací. Dvojčata měla neuvěřitelnou souhru a jejich spolupráce se stane v budoucnu velkou zbraní. Paťa exceloval ve strategii hry. Libča by mohl soutěžit s Usainem Boltem a pravděpodobně by ho porazil. Navzdory zranění dokázal Hubert brilantně hrát komplexním způsobem. Teo a Ben měli vynikající skladačské schopnosti, které převyšovaly mnoho hráčů z vyšších kategorií. Mišák byl nekompromisním hráčem jak v útoku, tak v obraně, a jeho nadšení bylo nakažlivé. Kotty a Hynek byli mistři v řešení situací 2v1. A to byl ten tým z jedné západní brněnské městské části, který slavil vítězství na mezinárodním turnaji PYRF!

Děkuji týmu za jejich úsilí, Tatrovce za skvělou organizaci, rodičům za podporu, Katce za její skvělé tejpování a Richimu za spoluvedení týmu. A nejvíce díky Tygrům, že jsme si to v jejich společnosti tak skvěle užili. Nebylo to jen deset statečných kluků, kteří si odnesli tuhle trofej, ale všichni naši neohrožení hráči z řad Black, White a Grey. Ti, co nám neúnavně fandili po celý turnaj, byli stejně důležití jako my, kteří jsme tam byli a bojovali na hřišti. Ti všichni si zaslouží ten vítězný pocit. Doufám, že naše týmová souhra vydrží i do budoucna, a že budeme pokračovat ve svém úspěšném tažení na dalších turnajích.

Trenér U10 Epik