01.11.2023

Těžká zkouška ve Vyškově
Navzdory podzimním prázdninám se ve Vyškově uskutečnil rugby turnaj pro mladší kategorie U8, U10 a U12. Ačkoliv mnoho dětí bylo na dovolené, odvážných devatenáct hráčů se vydalo na cestu reprezentovat náš klub. Organizace a zázemí bylo super. Před samotným turnajem probíhalo školení nových rozhodčích, takže místo klasických rohodčích s licencí, nás pískali trenéři, hráči a dokonce i rodiče, kteří toužili zkusit své síly na druhé straně hřiště a získat rozhodcovskou licenci.

Tým Black se ve skupině Basic ocitl v poněkud komplikované situaci. Tým byl sestaven především z hráčů týmů White a Grey, kdy každý z nich měl svůj vlastní styl a úroveň hry, což činilo jejich hru spíše souhrnem individuálních výkonů než kolektivním úsilím. Tento fakt se stal jejich klíčovým problémem. Když některý hráč udělal metry, tak mu často chyběla potřebná podpora, která by zajistila úspěšné dokončení akce. Ačkoliv na hřišti bylo šest hráčů, zdálo se, že většina akcí byla přenechána jen třem z nich. Naštěstí v turnajích mimo prázdniny se nám daří sestavit čtyři týmy, což umožňuje hráčům s podobnou úrovní dovedností hrát společně. Tím se nám otevírají nové možnosti pro lepší spolupráci a efektivnější výkony.

Tým Orange byl přihlášen do skupiny Major a čelil velké výzvě. Bohužel, některé klíčové opory týmu chyběly, což nás donutilo hrát individuálně. Bylo zřejmé, že si musíme osvojit schopnost hrát bez hráčů, na které jsme byli zvyklí, a spoléhat se i na ostatní. Tato nová situace nás přivedla k porážce proti Vyškovu 3:2, kdy jsme se po polovině zápasu zhroutili. Po utkání jsme si s kluky sedli a diskutovali, jak se můžeme zlepšit. Rozhodli jsme se jim dát příležitost k vlastní týmové poradě bez přítomnosti trenérů. Tato strategie se osvědčila, protože v zápase proti Zlínu jsme hráli jako tým a porazili soupeře 11:0. Na hřišti jsme předvedli skvělou obranu a kontinuální útok, hráči spolupracovali a každý odvedl svou poctivou práci.

Tento turnaj nám trenérům poskytl cenný pohled na to, kteří hráči jsou silní ve spolupráci a na kterých oblastech potřebují ještě zapracovat.

Trenér U10

Epik