15.12.2023

Setkání ve VIDA parku mělo rekordní účast
V neděli 10. prosince jsme se po šesté až sedmé setkali v prostorách VIDA! parku, abychom jako každým rokem představili rodičům fungování klubu a novinky. Je to takové tradiční Prezidnetské RCB Urbi et orbi, optikou našeho zahrádkářského spolku "Co jsem z(v)oral, zasel a co se z toho urodilo, nebo urobilo."
 
Letos to zatím vypadá, že kdo seje dotační vítr, ten sklízí maximálně magistrátní průvan. Nicméně co se v kabině (a ve Vidě) upeče, to tam i zůstane. Pro nezasvěcené tak jen naznačíme, že hitem a nutností zároveň letošního vánočního pečení nebudou vanilkové rohlíčky, ale pilník v bulce. Volnou ruku ponecháváme v tom, jestli bude celozrná, nebo ne. A pokud někdo hraje na basu, měl by se rychle přeorientovat na šest strun.
 
Účast byla hojná, za což jsme rádi. Obzvláště za účast nováčků našeho spolku, tato akce slouží mimo jiné k tomu, abychom ozřejmili chod klubu a rodiče nebyli takříkajíc tabula rasa. Pravda, tentokráte následovala rázová vlna ohledně příspěvků, ale i to je život. 
 
Naši renesanční smradi se počas prezentace i následující debaty marně snažili demontovat expozice Vida parku, patřícího Jihomoravskému kraji, tak snad zbyde něco z rozpočtu i pro nás!
 
Setkání bylo příjemné a už teď víme, že se v roce 2024 potkáme zase a snad se příště dozvíme, že náš klub vzkvétá! Otázkou je v jaké sestavě na obou stranách auditoria :-)
 
RCB