Základní informace o klubu RC Brno Bystrc

Založeno: 1953
Hřiště: Areál Ondřeje Sekory
Adresa: Jakuba Obrovského 2, Brno 635 00
Barvy: oranžová a černá


Rugby Club Bystrc je sportovní klub založený v roce 1953. Od roku 1976 hraje ve vlastním sportovním areálu v Brně – Bystrci na ulici Jakuba Obrovského. Areál si vybudovali hráči svépomocí a dostal jméno po zakladateli rugby v českých zemích, novináři a spisovateli, Ondřeji Sekorovi. Ten je kromě slavného Ferdy Mravence autorem prvního překladu pravidel rugby do češtiny.

RCB je amatérský klub, jehož členskou základnu tvoří převážně vlastní odchovanci. Proto je v klubu kladen důraz zejména na práci s mládeží a mládežnické týmy vedou pouze licencovaní trenéři. Týmy RCB startují ve všech věkových kategoriích v mládežnických soutěžích vypisovaných Českou ragbyovou unií.

V seniorských kategoriích bojuje tým RCB v 1.lize v patnáctkovém rugy a v nejvyšší skupině Elite v sedmičkové, olympijské variantě rugby.

Klub je aktivní i na pořadatelském poli. Pořádá na jaře, již tradiční, mezinárodní turnaj Brno Mini Rugby pro děti do 8 a 10 let. Na podzim hostíme největší mezinárodní turnaj v sedmičkovém rugby Brno 7 vypisovaný pro kategorii mužů i žen. Pořadatelská aktivita klubu byla oceněna i Českou ragbyovou unií, která RCB přidělila v roce 2014 pořadatelství Mistrovství Evropy hráčů do 20 let.

Statutární město Brno v roce 2019 podpořilo činnost částkou 507.000,- Kč.