03.10.2018

Druhou polovinu sezóny jsme začali vítězně

Šumava Nýrsko - RCB 21:45

V sobotu odcestovalo mužstvo na zápas proti týmu Šumava Nýrsko. Po strastiplné cestě jsme přijeli převlékli a hned se začali rozcvičovat na zápas. Hned od začátku utkání jsme se snažili převzít iniciativu, a i když nám nešel příjem balonů, po prvních 10i minutách se nám podařilo položit a prokopnout, což uklidnilo hru a nás řádně namotivovalo. Soupeř byl poměrně houževnatý a hrál velmi dobře rojem, ale nám se dařilo jejich fáze výborně bránit a brát balóny. Po vyhraném raku jsme se snažili hrát dynamické rugby, bohužel nám ale často nám v útoku padal balon. I přesto se nám dařilo pokládat. Soupeř nás několikrát překvapil hrou přes zadáka a také položil několik pětek.

Druhý poločas stejně jako první začal tlakem soupeře, a bohužel prvním pětku pokládá soupeř. Ačkoliv jsme se občas nechali strhnout hrou soupeře, vždy jsme se vrátili k naší dynamické hře a díky tomu jsme zaslouženě zápas vyhráli 45:21.

Velké díky patří našim hráčům dřívějšího roku výroby - Romanu Bačíkovi a Márovi Burianovi, kteří ukázali, že věk není překážka a zahráli výborně.
Další díky patří našim mladým nadějným hráčům Adamu Herrmannovi a Romanovi Maňasovi, kteří zahráli výborně a jejich výkon byl příkladem pro všechny další hráče.

Nakonec bychom chtěli poděkovat Martinu Horáčkovi a Janu Konečnému, kteří v tomto zápase naše mužstvo vedli a podporovali.