19.05.2019

V souboji o druhé místo jsme zdolali Havířov 39:36

V neděli nás čekal poslední zápas základní části, který jsme museli vzhledem k obsazenosti hřiště, odehrát na hřišti RC Dragon Brno. Přijel soupeř z Havířova, který byl těsně nad námi v tabulce, takže se jednalo o přímý souboj o druhé místo. Očekával se tedy těžký zápas na obou stranách, což se také potvrdilo hned po odpískání začátku utkání.

Soupeř měl váhovou převahu v roji a hlavně hned od začátku měl oproti Bystrci větší chuť hrát. My měli pomalejší nástup do hry a toho zkušený soupeř hned v 5. minutě využil. Rojníci dotlačili míč až do pětkoviště a rázem jsme prohrávali 0:5. Všichni na hřišti si ihned uvědomili, že je třeba na soupeři tvrději zapracovat a hlavně lépe bránit  rojníky, současně s tím hrát náš systém, který trenujeme což se začalo dařit v 10. minutě, kdy odpovídáme položením přes tříčtvrtku Peťu Čermáka a obdobnou akcí v 13. minutě, kdy pokládá druhá tříčtvrtka Filip Holý. Stav je rázem 12:5 pro nás. Obě akce byly ukázkové. Rojníci dali rychle míč přes mlýnovku na útok, a tam už naběhnutí hráči hledali prostor v obraně soupeře.

Hosty změna stavu skóre nezaskočila a dál se snaží hrát hru přes rojniky, hlavně okolo mlýnu fázemi, nicméně nám se dařilo držet soupeře v dostatečné vzdálenosti. Bohužel jen do 16. minuty,  kdy soupeř po rozehraném autu míč dotlačil až do pětkoviste a srovnal skóre na 12:12. Tato změna nás nezaskočila, dál jsme hráli svou hru, což je korunováno ve 20. minutě po rychle rozehraném trestném kopu, kdy rojníci vybojovali krásnou tvrdou prací a otočením mlýnu soupeře trestný kop, následně proskočil útoková spojka Otto Friedl a změnil stav na stranu Bystrce - 19:12.

Po dalším vyhraném autu soupeř dál dotlačil tvrdou rojnickou prací míč do pětkoviště a v 26. minutě tak zkorigoval stav na 19:17. Vrháme všechny síly do útoku, navíc se čím dál víc zapojuje třetí řada, na což Havířov nereaguje a v 32. minutě za to pyká. Z autu šel rychlý balon na útok, ke kterému se dostává Tomáš Černohorský a rychlým tvrdým průnikem pokládá na 24:17. V 39. minutě následuje obdobná akce, jen  po vyhraném mlýnu jde balon do útoku, kde si zabíhají rojníci a dávají si balon s tříčtvrtkama, čímž přečíslí obranu, následně opět Tomáš Černohorský zakončuje první poločas na 29:17.

Do druhého poločasu se sestava nezměnila, soupeři se podařilo hned v 41. minutě vzít přihrávku Bystrce a položit, stav se tedy posouvá na 29:24. Havířov se snažil stále hrát rojem a my přes útok, ale ani jednomu mužstvu se nedařilo postupovat, protože obě obrany výborně pracovali. To ale mění Bystrc v 49. minutě vytažením míče přes vazače, Tomáš Černohorský položil další pětku a skóre bylo už 34:24. A bylo ještě veseleji. Z následující akce v 50. minutě vynesl Karel Opravil míč z mlýnu a položil na 39:24.

Trenéři střídají a pouští na hřiště hráče z lavičky, což mělo oživit hru, ale bohužel se tak neděje a Bystrc musí jenom bránit, což stojí mnoho sil. Zkušený tým z Havířova toho využil v 68. a v 77. minutě, kdy přes rojnickou hru z trestného kopu a autu míč dotlačil míče do pětkoviště a změnil stav na 39:36, což už Bystrc do konce zápasu udrží. Díky bonusovému bodu nám těsně uniká druhé místo, ale i tak jsme se probojovali do nadstavbové části o extraligu!

Sestava: Martin Berger, Bohdan Ivičič, Josef Klauda, Richard Urban(c), Ondřej Ullman, Petr Sovadina, Tomáš Černohorský, Karel Opravil, Otto Friedl, Tomáš Neugebauer, Filip Holý, Petr Čermák, Roman Houdek, Michal Bielik, Filip Zvařič, Petr Vladík, Lukáš chocholatý Buršík :-), Jan Navrátil, Jakub Remeš, Jan balážovsky Blažek :-)