02.10.2019

RCB - Slavia Praha 7:44

K nedělnímu zápasu přijel soupeř, který po jarní části sestoupil do nadstavbové soutěže 2. ligy, tým RC Slavia Praha. Ihned od začátku utkání bylo zřejmé, že soupeř chce dokázat neporazitelnost a chce si dobýt první místo v nadstavbové soutěži, aby mohl příští sezónu opět nastupovat v první lize.

My jsme se ale soupeře nezalekli a bylo vidět krásné tvrdé rugby, plné skládek a obranné práce obou mužstev. Bohužel jsme neudrželi tlak a po technické chybě soupeř položil přes roj,  bez úspěšného kopu. Nepříznivý stav nás vybudil k ještě intenzivnější práci v útoku, což soupeře zaskočilo, ale chyběla i trocha rugbyového štěstí k proměnění několika slibných šancí v body a toto silný soupeř trestá ještě dvakrát, i včetně jednoho úspěšného kopu, takže poločas končí 0:17 pro soupeře.

Po zahájení druhého poločasu jsme vlétli na hosty a snažili se zkorigovat stav, zkušená obrana nás ale nepustila do vážnějších útočných akcí. Bohužel soupeři se dařilo zvyšovat skóre hlavně hrou roje a proto došlo ke střídání. Nová síla a změna pozic některých hráčů nám pomohla Bystrci rozehrát útočnou akci až k úspěšnému položení technické pětky pilíře Jana Navrátila, který zůstal v útoku za křídlem a došlo tak k přečíslení.

I přes další snahu nás už Slavie nepustí k žádné další akci a tvrdou hrou kolem chumlů zvyšuje skóre až na konečných 7:44. Důležitý byl tento zápas nejen k prověření našich schopností a herního systému, který trenujeme, ale byl to také poslední zápas jednoho našeho hráče, kamaráda a výborného rugbysty Otty Friedla, který po tomto zápasu pověsil kopačky na hřebík a dále se bude věnovat práci s hráči. Oťas děkujeme!

Sestava: Martin Elzner, Josef Klauda, Martin Berger, Richard Urban(c), Vlasta Hodaň, Tomáš Černohorský, Jarek Šimek, Roman Maňas, Petr Čermák, Karel Opravil, Filip Holý, Bohdan Ivičič, Martin Jurdák, Tomáš Neugebauer, Adam Hermann, Jan Navrátil, Petr Sovadina, Martin Neusser, Tomáš Galetka, Filip Zvařič, Martin Kuchár, Petr Vladík, Otto Friedl

Další fotky (autor: Martina Jurdáková) ZDE.