10.10.2019

RCB-Slavia 16:65

V neděli jsme se doma znova potkali s těžkým soupeřem z Prahy, v rámci nadstavbové soutěže, tentokrát v semifinále. Ihned od začátku se nás soupeř snažil hlavně těžkým rojem dostat pod tlak, ale obrana pracovala dobře. Ve 4. minutě zkusili hosté překop na tříčtvrtku, tu jsme ale odskládali a po technické chybě soupeře jsme dostali možnost trestného kopu, kterého se ujal Adam Putna a poslal nás do vedení 3:0.

Soupeř ihned po rozehrání vzal míč a překopem na křídlo změnil stav na 3:5. Hra pokračovala ve vysokém tempu, kterému jsme se snažili přizpůsobit. Úspěšně jsme se bránili až do 11. minuty, kdy z rozehraného autu soupeř tlačil a rychlou hru okolo roje, poté rychle rozehraje do křídla a pokládá včetně kopu na stav 3:12.
My odpovídáme tvrdou hrou jak roje, tak útoku a v 13. minutě po dalším provinění hostů mění Adam Putna úspěšným trestným kopem stav na 6:12. Soupeř nás znova po rozehrání tlačil do obraného prostoru a z raku zahrál rychle na útokovku, která našla díru v obraně a proběhla až pod háčko.  Stav se tedy mění na 6:19. Dál jsme se snažili tlačit a dokonce jsme dostali Slavii až do vlastní dvaadvacítky, následně jsme měli výhodu autu, bohužel ale dopadl lépe pro hosty, kteří vzali vazačem míč a následně úprkem přes celé hřiště zvyšuje Slavie na 6:24.

V 26. minutě, znova po ztraceném autu, udělal soupeř metry a rychlou rozehrávkou na tříčtvrtku, která proběhla obranou mění stav na 6:29.  Následuje náš krátký tlak, který vyústí v další trestný kop, který opět proměňuje Adam Putna, který upravuje stav na 9:29. Bylo vidět tvrdé rugby, soupeř měl v roji o dost kilogramů více. V 37. minutě přes třetí řadu položil na 9:36 a těsně před poločasem rychlým balónem na útokovku na 9:43.

Od začátku druhého poločasu bylo třeba střídat zraněné hráče a do zápasu nastoupili postupně všichni střídající. Už v 42. minutě proběhla znova tříčtvrtka a zvýšila vedení na 9:50. Dále bojujeme, ale nevyhráváme balony z mlýnů a soupeř tím získával metry. V 47. minutě z rychle rozehraného trestného kopu zvýšila Slavie na 9:55.

Naše chvíle a zasloužená odměna za boj přišla v 58. minutě, kdy po krásné akci útoku položil pod háčko Tomáš Neugebauer, skŕe se tak změnilo na 16:55. Do konce zápasu už pouze bráníme, v 72. minutě soupeř dotlačil míč až do našeho pětkoviště a změnit skóre tak na konečný výsledek 16:65.