RCB-Slavia 16:65
10.10.2019


V neděli jsme se doma znova potkali s těžkým soupeřem z Prahy, v rámci nadstavbové soutěže, tentokrát v semifinále. Ihned od začátku se nás soupeř snažil hlavně těžkým rojem dostat pod tlak, ale obrana pracovala dobře. Ve 4. minutě zkusili hosté překop na tříčtvrtku, tu jsme ale odskládali a po technické chybě soupeře jsme dostali možnost trestného kopu, kterého se ujal Adam Putna a poslal nás do vedení 3:0.
 
Soupeř ihned po rozehrání vzal míč a překopem na křídlo změnil stav na 3:5. Hra pokračovala ve vysokém tempu, kterému jsme se snažili přizpůsobit. Úspěšně jsme se bránili až do 11. minuty, kdy z rozehraného autu soupeř tlačil a rychlou hru okolo roje, poté rychle rozehraje do křídla a pokládá včetně kopu na stav 3:12.
My odpovídáme tvrdou hrou jak roje, tak útoku a v 13. minutě po dalším provinění hostů mění Adam Putna úspěšným trestným kopem stav na 6:12. Soupeř nás znova po rozehrání tlačil do obraného prostoru a z raku zahrál rychle na útokovku, která našla díru v obraně a proběhla až pod háčko.  Stav se tedy mění na 6:19. Dál jsme se snažili tlačit a dokonce jsme dostali Slavii až do vlastní dvaadvacítky, následně jsme měli výhodu autu, bohužel ale dopadl lépe pro hosty, kteří vzali vazačem míč a následně úprkem přes celé hřiště zvyšuje Slavie na 6:24.
 
V 26. minutě, znova po ztraceném autu, udělal soupeř metry a rychlou rozehrávkou na tříčtvrtku, která proběhla obranou mění stav na 6:29.  Následuje náš krátký tlak, který vyústí v další trestný kop, který opět proměňuje Adam Putna, který upravuje stav na 9:29. Bylo vidět tvrdé rugby, soupeř měl v roji o dost kilogramů více. V 37. minutě přes třetí řadu položil na 9:36 a těsně před poločasem rychlým balónem na útokovku na 9:43.
 
Od začátku druhého poločasu bylo třeba střídat zraněné hráče a do zápasu nastoupili postupně všichni střídající. Už v 42. minutě proběhla znova tříčtvrtka a zvýšila vedení na 9:50. Dále bojujeme, ale nevyhráváme balony z mlýnů a soupeř tím získával metry. V 47. minutě z rychle rozehraného trestného kopu zvýšila Slavie na 9:55.
 
Naše chvíle a zasloužená odměna za boj přišla v 58. minutě, kdy po krásné akci útoku položil pod háčko Tomáš Neugebauer, skŕe se tak změnilo na 16:55. Do konce zápasu už pouze bráníme, v 72. minutě soupeř dotlačil míč až do našeho pětkoviště a změnit skóre tak na konečný výsledek 16:65.
 
Sestava:
Josef Klauda, Jarek Šimek, Jan Navrátil, Richard Urban(c), Vlasta Hodaň, Petr Sovadina, Martin Neusser, Bohdan Ivičič, Filip Zvařič, Adam Putna, Filip Holý, Petr Čermák, Martin Kuchár, Tomáš Neugebauer, Michal Bielik, Petr Vladík, Roman Houdek, Sláva Šimek, Adam Herrmann
 
Foto: Helena Flodrová