29.10.2019

Po vítězství ve Zlíně končíme na 3. místě

V neděli jsme odcestovali na poslední zápas sezóny, o 3. místo v nádstavbové části soutěže na hřiště soupeře RC Zlín. Zápas začal ve vysokém tempu, ale ihned v první minutě se soupeř dopouští přestupku ve hře a Adam Putna se z trestného kopu nemýlí a rázem vedeme 0:3. Soupeř hraje hru hlavně fázemi přes roj, my disciplinovanou obranou nedovolujeme dělat soupeři metry. V několika fázích se daří brát balon a kopy stěhovat hru na stranu soupeře až do 9. minuty, kdy z vyhraného autu bere balon Tomáš Černohorský a donese balon až do pětkoviště. Adam Putna proměňuje kop a mění se stav na 0:8.

Soupeře to ale nezlomilo a dál hrál tvrdou hru rojem. My dobře bráníme a snažíme se hrát dynamickou hru útokem. Systém hry na soupeře funguje a je vidět několik krásných individuálních akcí, i obrana Zlína pracuje a nedovolí nám dát body až do 16. minuty, kdy prochází obranou soupeře Filip Holý a Adam Putna se zase nemýlí. Stav je 0:15.
Ve 22. min se nám znova hrou přes útok daří získávat "metry" a Bohdan Ivičič, který zaběhl za útok pokládá, Adam se zase nemýlí a skóre se mění na 0:22. Domácí stále bojují a daří se jim v 38. minutě dotlačit balon až do pětkoviště. Kop je neúspěšný, konečný stav poločasu je tedy 5:22.

V druhém poločase je vidět několik našich průniků, ale Zlín poctivou obranou nedovoluje měnit stav a naopak se snaží útočit, což nás stojí v 52. minutě žlutou kartu pro Karla Opravila a v 53. min druhou žlutou kartu pro Vlastu Hodaně, za opakované prohřešky neodvalení se po skládce, takže hrajeme ve třinácti hráčích. I přes toto oslabení  nedovolujeme Zlínu hrát až do 58. minuty, kdy zase rojem dotlačí míč do pětkoviště, ale bez úspěšného kopu - stav 10:22.

Po návratu obou hráčů se nám znova daří dynamickou hrou získávat území a v 65. minutě probíhá Tomáš Černohorský vedle útokovky a pokládá, Adam se tradičně nemýlí a stav se mění na 10:29. Zlín dál bojuje, ale náš systém hry funguje a v 75. minutě pokládá Tomáš Galetka po přečíslení v útoku, tentokrát bez úspěšného kopu, takže se stav mění na 10:36. V 77. minutě pokládá po přečíslení v útoku David Franc, znova bez úspěšného kopu. Nakonec se ještě v poslední minutě zápasu daří Adamu Putnovi drop ze hry, čímž stanovuje konečný výsledek zápasu na 10:44.

Sestava: Bohdan Ivičič, Josef Klauda, Martin Berger, Richard Urban(c), Vlasta Hodaň, Karel Opravil, Petr Sovadina, Tomáš Černohorský, Filip Zvařič, Adam Putna, Petr Čermák, Filip Holý, Martin Jurdák, David Bruckner, Tomáš Galetka, Martin Elzner, Viktor Baláž, Sláva Šimek, Lukáš Buršík, Jakub Remeš, Roman Houdek, David “Arnošt” Franc