Šesté místo pro RCB na MČR 7!
30.06.2020


V pátek 26. června se výběr hráčů RCB vydal na mistrovství ČR v 7s do Prahy na Markétu. V sobotu nás ve skupině čekali tři soupeři. Hned prvním soupeřem byl Vyškov, kterému jsme podlehli 5:43, a který se následně zaslouženě dostal až do finále, když celým turnajem prošel bez prohry. Nicméně náš výkon byl velmi “vlažný”,  proto trenéři důrazně promluvili k hráčům.
 
V dalším utkání jsme změřili síly s mužstvem Českých Budějovic, které známe i z ligové soutěže patnáctek. V tomto zápase bylo vidět, že si hráči vzali k srdci co jim trenéři řekli po prvním zápase, a tak hlavně druhá půlka byla pro diváky zajímavá, protože se hodně útočilo i bránilo. Nakonec jsme srdnatým výkonem ubránili naše pětkoviště a sami jsme dvakrát položili, takže výsledkem byla výhra 12:0. Jako posledního soupeře jsme měli Pragu, což byl nejhezčí zápas, protože jsme proti těžkému soupeři hráli kupodivu velmi dobře a odvážně, dokonce jsme v první půlce dvakrát vedli a Praga musela dotahovat. Bohužel před koncem prvního poločasu jsme dostali technickou pětku a žlutou kartu, čehož zkušený soupeř využil a otočil skóre. V druhé půli jsme bojovali, ale už se nám nepovedlo skórovat, takže zápas skončil prohrou 10:31. Protože jsme měli po prvním dnu dva zraněné, řešili trenéři jak doplnit mužstvo. Velká poklona patří kapitánovi Richardovi Urbanovi, který neváhal a v neděli ráno přijel pomoct týmu.
 
V neděli nás čekal hned na úvod jeden z favoritů turnaje RC Říčany, a i když jsme opět bojovali srdcem, zkušená obrana nás nepustila k žádným větším akcím a ba naopak říčanští využívali individuálních chyb pro protiútok. Zápas skončil prohrou 7:31, ale byl to velmi sympatický výkon, který dodal hráčům sebevědomí. To jsme využili v další zápase proti RC Sparta Praha, kde hráči nechali na hřišti tělo i duši. Byl to tvrdý zápas z obou stran plný rychlých útoků a tvrdé obrany. V tomto zápase jsme ukázali srdce bojovníků a Spartu jsme porazili 19:15, čímž jsme se dostali k možnosti bojovat o 5. místo, opět s pragovkou. Ačkoliv jsme měli soupeře načteného a v první půlce jsme bojovným výkonem drželi s favoritem krok, nakonec rozhodly čerstvější síly soupeře, který v neděli nasadil několik odpočatých hráčů. Výsledkem tedy byla prohra 10:38, což nám nezkazilo dojem z krásného 6. místa.
 
Velké poděkování patří Richardovi Urbanovi, že přijel a pomohl, Pavlu Vránovi za sponzorský příspěvek na stravu, Marku Burianovi za sponzorský příspěvek na vodu a ovoce na turnaj, Janu Konečnému za sportovní doplňky a Šampecovi za obvazový a tejpovací materiál pro hráče.
 
Sestava: Karel Opravil, Josef Klauda, Filip Zvařič, Filip Holý, Radim Hutník, Petr Čermák, Richard Urban, Bohdan Ivičič, Tomáš Neugebauer, Jan Blažek, Jindřich Mazánek, Petr Vladík, Dan Wood