27.08.2020

V prvním soutěžním utkání porážíme Nýrsko

V sobotu, po dlouhé pauze zaviněné pandemií koronaviru, jsme v domácím prostředí nastoupili proti těžkému a stále se zlepšujícímu soupeři z Nýrska. Hned od začátku utkání bylo vidět několik hezkých akcí. Přestože byl soupeř váhově těžší, ve 12. minutě, po přetočeném mlýnu, položil první body Pepa Klauda. Soupeř se dále soustředil hlavně na hru rojem, ve 22. minutě se podařilo prorazit kolem rucku naběhnutému Martinovi Elznerovi a rázem jsme vedli 10:0, kop po pětce byl i tentokráte neúspěšný. Snažilili jsme se hrát hlavně přes útok a pokaždé, když se dostal míč útočníkům, byly vidět krásné individuální průniky. Soupeř velmi tvrdě bránil a to se mu dařilo vcelku úspěšně až do 30. minuty, kdy se nám podařilo “ukradnout” míč a Tomáš Galetka položil pod háčko, což včetně následného úspěšného kopu znamenalo skóre 17:0 pro nás. Tento stav vydržel až do konce prvního poločasu.

V druhém poločase byla vidět ubývající fyzička obou týmů, neboť se hrálo v horkém počasí, nicméně v 44. minutě si šikovně sběhla naše mlýnovka Filip Zvařič do útoku a přečíslením položil pod háčko. Skóre tedy bylo 24:0 pro Bystrc. I nadále byla vidět krásná tvrdá hra roje soupeře a naše rychlé protiútoky. V 55. minutě znova Martin Elzner prorazil obranu a položil, následný kop byl také úspěšný. Nedlouho poté, po vyhraném autu v 62. minutě utkání, se až do pětkoviště protlačil opět Martin Elzner, kop po pětce byl také úspěšný, čímž skóre utkání narostlo na 38:0.

Soupeř sympaticky bojoval dál, nic nevzdal a odměnou mu byla první pětka po několika akcích rojem. My jsme odpověděli prakticky vzápětí krásnou individuální akci Kuby Chocholy, který zvýšil na 45:5. Soupeř se dál soustředil hlavně na hru rojem a po výkopu opět dotlačil míč až do pětkoviště a spolu s úspěšným kopem po pětce upravil stav utkání na 45:12. My jsme kontrovali ukázkovou akcí našeho útoku, Dan Wood následně zvýšil na 52:12. Poslední slovo měli hosté, kteří těsně před koncem snížili po tvrdé práci rojníků na 52:17.