10.10.2020

V Havířově jsme tahali za kratší konec

Na hřiště soupeře jsme přijeli v omezeném počtu hráčů, protože mladé naděje měly zápas v Olomouci. Ihned od začátku utkání byl vidět váhový rozdíl obou mužstev, ale bojovali jsme srdcem a nasazením. Bohužel hned v 7. minutě rozehrál Havířov z několika fázi do útoku, kde si sběhl zadák, čímž vzniklo přečíslení a první pětka utkání, s neúspěšnou konverzí. Následně na to, v 10. minutě po rozehrání a několika fází raků, Havířov vyhrál míč, mlýnovka šikovně utekla po zavřeném křídlu kde chyběl nás hráč, a položila na praporek další pětku, opět bez úspěšného následného kopu. Nicméně tento začátek nás nesrazil na kolena a bylo vidět krásnou a tvrdou práci rojníků kdy jsme i přes váhovou převahu brali domácím míč, bohužel se nám nedařilo hrát naši hru a nacvičené akce.

V 17. minutě se zapomněla druhá řada Havířova v útoku a vzniklo přečíslení, soupeř rozehrál balon rychle do útoku a položil třetí pětku. Kopem po pětce zvýšili domácí na 17:0. Ve 21. minutě jsme neúspěšně bránili svoje pětkoviště a havířovští po špatné skládce zvýšili už na 22:0.

To byl pro nás impuls a hráči po proslovu trenéra začali ještě víc bojovat, což přineslo úspěch, když v 25. minutě,  po rychlém rozehrání trestného kopu, protlačil míč do pětkoviště Martin Berger, a i díky úspěšné konverzi jsme zkorigovali skóre na 22:7. První body nás nakoply a najednou bylo oranžových plné hřiště, domácí místy nestíhali bránit. Trpělivě jsme dělali metry, v 32. minutě kolem mlýnu vzal míč Petr Sovadina a položil další pětku. Dál jsme šlapali jako lokomotiva, o šest minut později sebrala míč mlýnovka, a kolem chumlu proběhl a položil Tomáš Galetka, takže nás dostal už na dostřel, protože skóre v tu chvíli bylo 22:19. Bojovali jsme dál, bohužel v 40. minutě jsme chybovali rozehráním vyhraného mlýnu na zavřené křídlo, kde byli havířovští připravení a z rychlého protiútoku stanovili finální poločasové skóre na 29:19.

Ihned po rozehrání druhého poločasu dostala míč tříčtvrtka soupeře, chytrým překopem se dostala za obranu a položila další pětku. V 46. minutě po autu pak domácí dotlačili do pětkoviště míč a navýšili stav utkání už na 41:19. V následné pasáži byla vidět krásná hra obou mužstev, bojovnost Bystrce a skládání byly bezchybné, Havířov marně hledal prostor. Jen drobnými chybami jsme se okrádali o možnosti korekce skóre. To přestalo platit v 70. minutě, kdy po rychle rozehraném trestném kopu proběhl obranou a položil Karel Opravil. Poté byla vidět zase tvrdá hra a práce naší obrany, bohužel soupeř ještě jednou skóroval. V 77. minutě z mlýnu rozehráli domácí na útok, následně nám utekla tříčtvrtka a po chybné skládce domácí uzavřeli výsledek na 48:26.