V Havířově jsme tahali za kratší konec

10.10.2020
Na hřiště soupeře jsme přijeli v omezeném počtu hráčů, protože mladé naděje měly zápas v Olomouci. Ihned od začátku utkání byl vidět váhový rozdíl obou mužstev, ale bojovali jsme srdcem a nasazením. Bohužel hned v 7. minutě rozehrál Havířov z několika fázi do útoku, kde si sběhl zadák, čímž vzniklo přečíslení a první pětka utkání, s neúspěšnou konverzí. Následně na to, v 10. minutě po rozehrání a několika fází raků, Havířov vyhrál míč, mlýnovka šikovně utekla po zavřeném křídlu kde chyběl nás hráč, a položila na praporek další pětku, opět bez úspěšného následného kopu. Nicméně tento začátek nás nesrazil na kolena a bylo vidět krásnou a tvrdou práci rojníků kdy jsme i přes váhovou převahu brali domácím míč, bohužel se nám nedařilo hrát naši hru a nacvičené akce.
 
V 17. minutě se zapomněla druhá řada Havířova v útoku a vzniklo přečíslení, soupeř rozehrál balon rychle do útoku a položil třetí pětku. Kopem po pětce zvýšili domácí na 17:0. Ve 21. minutě jsme neúspěšně bránili svoje pětkoviště a havířovští po špatné skládce zvýšili už na 22:0.
 
To byl pro nás impuls a hráči po proslovu trenéra začali ještě víc bojovat, což přineslo úspěch, když v 25. minutě,  po rychlém rozehrání trestného kopu, protlačil míč do pětkoviště Martin Berger, a i díky úspěšné konverzi jsme zkorigovali skóre na 22:7. První body nás nakoply a najednou bylo oranžových plné hřiště, domácí místy nestíhali bránit. Trpělivě jsme dělali metry, v 32. minutě kolem mlýnu vzal míč Petr Sovadina a položil další pětku. Dál jsme šlapali jako lokomotiva, o šest minut později sebrala míč mlýnovka, a kolem chumlu proběhl a položil Tomáš Galetka, takže nás dostal už na dostřel, protože skóre v tu chvíli bylo 22:19. Bojovali jsme dál, bohužel v 40. minutě jsme chybovali rozehráním vyhraného mlýnu na zavřené křídlo, kde byli havířovští připravení a z rychlého protiútoku stanovili finální poločasové skóre na 29:19.
 
Ihned po rozehrání druhého poločasu dostala míč tříčtvrtka soupeře, chytrým překopem se dostala za obranu a položila další pětku. V 46. minutě po autu pak domácí dotlačili do pětkoviště míč a navýšili stav utkání už na 41:19. V následné pasáži byla vidět krásná hra obou mužstev, bojovnost Bystrce a skládání byly bezchybné, Havířov marně hledal prostor. Jen drobnými chybami jsme se okrádali o možnosti korekce skóre. To přestalo platit v 70. minutě, kdy po rychle rozehraném trestném kopu proběhl obranou a položil Karel Opravil. Poté byla vidět zase tvrdá hra a práce naší obrany, bohužel soupeř ještě jednou skóroval. V 77. minutě z mlýnu rozehráli domácí na útok, následně nám utekla tříčtvrtka a po chybné skládce domácí uzavřeli výsledek na 48:26.
 
Sestava:
Josef Klauda, Filip Ferenc, Martin Berger, Richard Urban(c), Matyáš Krella, Ondřej Ullman, Jan Prokeš, Petr Sovadina, Tomáš Galetka, Viktor Hřebačka, Viktor Veverka, Bohdan Ivičič, Filip Zvařič, Jiří Mach, Karel Opravil, Jakub Chochola, Bohuslav Šimek, Radim Kolář, Jakub Remeš