14.10.2020

V utkání dvou rozdílných poločasů vítězí Petrovice

Zápas začal ve vysokém tempu a hned v 6. minutě potrestal soupeř přepadávání v raku trestným kopem na 0:3, což nás na domácí půdě nabudilo k agresivní útočné hře. Už v 9. minutě, po rychle rozehraném trestném kopu, došlo k přečíslení, když vazač zaběhnul za útok a Petr Sovadina položil první pětku utkání. V součtu s úspěšným kopem po pětce se tak skóre změnilo na 7:3.

Takřka učebnicově jsme bránili soupeře a hráli náš styl, který trénujeme, tím jsme trpělive získávali území soupeře až do 15. minuty, kdy po vysoké skládce soupeře změnil stav Martin Berger úspěšným trestným kopem na 10:3. I nadále jsme nenechávali soupeře hrát a v 27. minutě Karel Opravil prošel obranou a položil. Kop po pětce byl také úspěšný, stav se tedy posunul na 17:3. Pokračovali jsme v tlaku na soupeře a hlavně ho nenechali hrát, další pětka přišla v 26. minutě po vyhraném autu, autorem, který míč doslova protlačil do pětkoviště soupeře, byl opět Karel Opravil. Konverze byla neúspěšná, skóre první půle se tak zastavilo na 22:3.

Druhý poločas jsme začali tlakem, ale v 45. minutě jsme nezachytili útok soupeře, a tříčtvrtka hostů zkorigovala stav (včetně kopu po pětce) na 22:10.  Poté jsme museli střídat zraněné hráče. Střídání změnilo naši hru a soupeř toho využil hlavně zkušenou tříčtvrtkou z Jihoafrické republiky. V 56. a 64. minutě díky přečíslení a rychlou hrou hosté dvakrát položili a stav byl rázem 22:20. I nadále jsme bojovali srdcem a snažili jsme se držet s hosty krok, hrálo se krásné rugby, bohužel už se nám nedařilo účinně odpovědět na tlak hostů. Ten vyvrcholil v 72. minutě, kdy po rychle rozehraném trestném kopu petrovičtí položili a šli tak do vedení 22:27. Minutu před koncem, opět po přečíslení v útoku, hosté uzavřeli pětkou utkání na výsledné skóre 22:34.

Sestava: Josef Klauda, Filip Ferenc, Martin Berger, Richard Urban(c), Matyáš Krella, Michal Bielik, Ondřej Ullman, Petr Sovadina, Filip Zvařič, Tomáš Galetka, Radim Kolář, Karel Opravil, Bohdan Ivičič, Viktor Veverka, Tomáš Neugebauer, Jakub Remeš, Petr Sklenář, Jindřich Mazánek, Viktor Hřebačka, Shinnosuke Ryozuka, Jiří Mach, Bohuslav Šimek