Muži bojovali na MČR 7s

13.07.2021Bystrcký tým odcestoval v pátek 25. června do Prahy na tradiční mistrovství ČR v soutěži 7s. Bohužel většina opor týmu se zatím nedokázala po nucené pauze způsobené covid pandemií vrátit, ale starší hráči nechtěli tento turnaj vzdát, narozdíl od některých i extraligových klubů. Poskládali jsme tedy tým, který se jel rvát o vítězství hlavně srdcem.
 
Sestava:
Richard Urban(c), Tomáš Galetka, Tomáš Černohorský, Karel Opravil, Petr Vladík, Adam Putna, Jindřich Mazánek, Filip Zvařič, Martin Neusser, Jan Blažek, Petr Sovadina
 
První den nás čekaly čtyři těžké zápasy, s obhájcem titulu Tatrou Smíchov, Pragou Praha která má také hodně hráčů v reprezentaci ČR, Petrovicím za které nastupují i hráči z JAR a Havířovem, který přijel na mistrovství ve velmi silném zastoupení především mladých hráčů. Vzhledem k věku našich hráčů jsme nezvládali vysoké fyzické tempo, a k tomu se nám první den zranili ještě dva klíčový hráči, Tomáš Galetka a Tomáš Černohorský. Ani jeden z nich však nevzdal bitvu a dohráli všechny zápasy. Sice jsme v pátek všechny zápasy prohráli, ale potrápili jsme asi nejvíc z ostatních soupeřů silné týmy Tatry a Pragy.
 
Druhý den jsme začali zápasem s Iuridicou, což měl být soupeř stejné úrovně. Trenér nechal na lavičce všechny zraněné a sám obul kopačky, aby týmu pomohl. Zápas to byl výborný, ale s nešťastným koncem pro nás. Poté jsme nastoupili proti Liberci k poslednímu utkání a tentokráte včetně zraněných hráčů. Liberec jsme porazili a odcestovali zpátky do Brna s pocitem vítězství. Věkový průměr týmu byl 31 let a 4 měsíce. Pro zajímavost vítězný tým Tatry měl věkový průměr 20 let.