08.09.2021

Muži těsně podlehli Ostravě

První podzimní soutěžní zápas začal ve vysokém tempu a bylo vidět, že po dlouhé “covid” pauze chtějí obě mužstva hrát. K vidění tak byla spousta krásných soubojů. U našich barev vázla rozehrávka do útoku, přesto jsme měli několik slibných šancí. V 23. minutě šli domácí do vedení po úspěšně zahraném trestném kopu. My se snažili hrát náš systém a odměnou byla pětka Martina Bergera, který prorazil v 32. minutě po autu obranu domácích a položil. Kop po pětce byl neúspěšný, stav 5:3 v náš prospěch vydržel až do konce poločasu.

Do druhého poločasu nastoupili obě mužstva znova ve vysokém tempu, bohužel na začátku se nám zranil Vítek Neugbauer a musel být odnesen z hřiště. Vývoj skóre určovaly v prvnách dvaceti minutách úspěšné trestné kopy na obou stranách hřiště. V tu chvíli byl stav 8:6 pro Bystrc. Dále kralovaly neprostupné obrany a na hřišti se odehrával jeden tvrdý souboj za druhým. Domácí získávali mírnou převahu, ale naši drželi bojovnou hrou soupeře v bezpečné vzdálenosti od našeho pětkoviště. Obrat nastává s koncem utkání, kdy domácí reklamovali dřívější ukončení utkání a rozhodčí nařídil prodloužit zápas o deset minut...Bohužel v poslední fázi nastavení se nevyvarujeme chyby a domácí takřka z poslední akce otáčí pětkou skóre na svou stranu. Prohráváme 8:11.

Je také důležité zmínit, že za A mužstvo nastoupili k prvnímu zápasu Dalibor Kolář, Vítek Neugbauer a Dashzeveg, kteří odehráli výborný zápas a jejich výkon byl perfektní, kdy byla vidět bojovnost a tvrdost těchto hráčů.

Sestava: Bohdan Ivičič, Jarek Šimek, Martin Berger, Richard Urban, Matiáš Krella, Dalibor Kolář, Petr Sovadina, Jan Blažek, Tomáš Vrána, Tomáš Galetka(C), Karel Opravil, Filip Zvařič, Matyáš Ličeník, Michal Bielik, Dashzeveg, Petr Vladík, Vítek Neugbauer, Filip Kapaňa, Petr Sklenář, Josef Klauda