15.09.2021

Takřka po roce doma a vítězně!

Bystrčtí rugbysti se po dlouhé pauze utkali se soupeřem na domácím hřišti a hned od úvodu byla na našem mužstvu vidět chuť bojovat a vyhrát. A začali jsme zostra hned v 1. minutě, kdy po vyhraném mlýnu položil pětku Karel Opravil. Ve stejném duchu se nesl celý první poločas, kdy jsme i přes váhový handicap tlačili rojníky Havířova, statečně bojovali v racích a úspěšně brali soupeři míč. Hlavně jsme však hráli disciplinovaně systém, který trénujeme, což v 10. minutě přineslo ovoce v podobě další pětky. Soupeř však vzápětí kontroval proměněním trestného kopu, kterým snížil na 10:3.

To nás vyburcovalo k ještě větší aktivitě, dál jsme hráli naši hru a výsledkem byla rojem doslova donesená pětka v 26. minutě, tentokráte jsme navíc úspěšně proměnili konverzi. Soupeř hledal dál cestu k překonání bystrcké obrany, ale poctivé skládání nedovolilo Havířovu pořádně zaútočit. Naopak jsme soupeři často brali míče a podnikali jeden protiútok za druhým. V 31. minutě se z roje „utrhnul“ Karel Opravil a položil další pětku. Prakticky ihned po rozehrání vzali rojníci soupeři míč a po rychlé rozehrávce do útoku skóroval svou první pětkou Martin Neusser, který upravil na 27:3. Těsně před pauzou se pak soupeřův rváček protáhnul naší obranou a upravil poločasový stav na 27:8.

V druhé půlce začaly obě mužstva opět ve vysokém tempu, hra navíc přitvrdila, což vyústilo v několik žlutých karet na jedné i druhé straně. Našim barvám už se nedaří hrát tak disciplinovaně jako v prvním poločase a nevytvářeli jsme si ani tolik šancí. Hosté střídali hlavně rojníky a čím dál víc se jim dařilo tlačit na naši obranu. Výsledkem je korekce skóre v 64. minutě poté co nám pláchlo křídlo soupeře. Do konce utkání se pak střídají útoky na obou stranách, nicméně již bez vlivu na stav. Utkání tak končí vítězně pro nás a to poměrem 27:15.

RC Brno Bystrc - RC Havířov 27:15 (27:8)

Sestava: Martin Berger, Jarek Šimek, Josef Klauda, Richard Urban, Matiáš Krella, Jan Blažek, Karel Opravil, Martin Elzner, Filip Zvařič, Adam Herrman, Bohdan Ivičič, Petr Sovadina, Matyáš Lyčník, Martin Neusser, Tomáš Galetka, Jakub Chochola, Petr Vladík, Filip Ferenc, Petr Sklenář, Jakub Remeš