14.10.2021

Těsná prohra s posílenou Iuridicou

Na záps proti ARC Iuridica/RC Říčany jsme odcestovali se zvednutou hlavou i přesto, že soupeř byl posílen hráči z jednoho nejlepších týmů extraligy. Od začátku jsme hráli ve vysokém tempu a odměnou nám byla první pětka Karla Opravila už ve 4. minutě utkání. Dále jsme tvrdě bránili a tlačili se rojem, což nutilo soupeře k chybám. Jednu takovou využil v 13. minutě opět Karel Opravil, který protlačil míč až do brankoviště. Konverze byla úspěšná a skóre tak narostlo na 14:0 pro nás.

Soupeř se nevzádval a při každé příležitosti útočil. Po naší špatné skládce se domácím v 19. minutě podařilo snížit. Následně Bohdan Ivičič proběhl do pětkoviště a položil, pětka však nebyl pro sporný předhoz uznána. Bohužel se nám v průběhu první půle již zmíněný Bohdan a pak i Martin Neusser zranili, což bylo citelné oslabení. Aby toho nebylo málo, dvě minuty před poločasem se domácím podařilo snížit na 14:12.

Do druhého poločasu soupeř poslal do hry více hráčů Říčan, ale my jsme dál pokračovali ve vysokém tempu. Obě obrany byly nekompromisní až do 54. minuty, kdy se opět po přečíslení prosadili domácí. Snažili jsme se seč nám síly stačily utkání vyhrát, ale bohužel nás zbrzdilo zranění dalších dvou klíčových hráčů. Rozhodující akce se udála v 65. minutě, kdy soupeř rojem protlačil míč až do pětkoviště a uzavřel tak skóre na 26:21.

I přes prohru jsme předvedli výborný výkon proti silnému soupeři a je vidět, že tvrdý trénink přináší do hry jistotu. Tým se zkvalitňuje a posiluje o výborné mladé hráče, kteří teprve do kategorie mužů dorostou.