30.10.2021

Výrazná výhra nad společenstvím AMMOR

Dalším soupeřem nám bylo společenství Asociace malých a mladých oddílů rugby, které ovšem přijelo v silné sestavě. Od začátku zápasu jsme na hosty vlétli a aktivním útokem jsme v podstatě nedali soupeři míč. Skóre se změnilo již v 5. minutě, kdy chybu obrany potrestal premiérovou pětkou v dresu mužů junior a reprezentant Lukáš Fiala. O tři minuty později bylo ještě veseleji a opět u toho byla posila z juniorky, tentokráte Dashka, který také prémiérově položil. Hosté se sice snažili bránit a vyrovnat hru, což se jim dařilo jen do 18. minuty, kdy jsme přidali třetí pětku a opět u toho byly naše mladé pušky. Tentokráte položil Pavel Pohanka a opět se jednalo o premiéru. Prakticky vzápětí se pochlapili i starší plejeři a nestor Pepa Klauda přidal další body. Do poločasu jsme pokračovali ve vysokém tempu a pětky postupně položili Viktor Straka a znovu Dashka. Skóre se tak zastavilo na stavu 31:0.

Do druhého poločasu jsme vystřídali unavené hráče, nicméně na vysokém tempu utkání se nic nezměnilo. V 52. minutě jsme z autu protlačili míč až do pětkoviště, konkrétně byl úspěšný Richard Urban. Hostům nešlo upřít snahu, ale větší kvalita byla na naší straně. To jsme potvrdili v 59. minutě další pětkou, kterou položil Jan Blažek. O šest minut později se čestného úspěchu dočkal i soupeř, po překopnutí naší obrany mlýnovkou. Z protiútoku ovšem pokládáme opět my, po tvrdé hře roje je úspěšný Filip Ferenc. Do konce utkání se nám podařilo položit ještě dvakrát, konkrétně byl úspěšný Viktor Straka po krásném úniku po křídle a skóre uzavřel ten, který ho otevřel, tedy Lukáš Fiala po vyhraném raku, kdy naznačil přihrávku a zkušeným manévrem si sám došel pro body.

RCB - AMMOR 56:7 (31:0)