24.03.2022

Ve Zlíně se nám nedařilo

První jarní utkání jsme letos sehráli na hřišti Zlína, možná nejtěžšího letošního soupeře. Ihned od začátku nás zlínští dostali pod velký tlak, z čehož vyplynuly první body už ve třetí minutě, kdy domácí po vyhraném autu dotlačili míč až do pětkoviště a proměnili i následnou konverzi. My jsme kontrovali prakticky obratem, po špatném odkopu jsme zachytili míč a Dashka utekl po křídle a úspěšně položil a zkorigoval stav na 7:5.

Bohužel od této doby byla vidět převaha soupeře hlavně ve hře z raku do útoku, ve 23. minutě došli k přečíslení po rychlé hře pokopem na tříčtvrtku a položení soupeře, kop úspěšný a stav se tak posunul na 14:5. Domácí se nenechali ukolébat a dál nás tlačili, ačkoliv i my jsme hrozili z protiútoků. Do konce poločasu byli ovšem úspěšní už jen zlínští, kteří jednou pětkou a proměněným trestným kopem stanovili poločasové skóre na 24:5.

Do druhého poločasu jsme vyjma jedné změny vynucené zraněním nastoupili ve stejné sestavě, ale s odhodláním změnit nepříznivý stav. Soupeř byl tentokráte bohužel lepší prakticky ve všech herních činnostech včetně pevné obrany, která nám nedovolila přidat další body. Naopak domácí několika dalšími povedenými akcemi navýšili skóre až na konečných 43:5.

Sestava: Josef Klauda, Jakub Novotný, Martin Berger, Richard Urban, Jan Blažek, Patrik Harviščák, Dalibor Kolář, Petr Sovadina, Tomáš Vrána, Adam Hermann, Matyáš Lyčeník, Karel Opravil, Marek Zelený, Dashzeveg Otgontugs, Tomáš Galetka(C), Matthew Hoffman, Pavel Pohanka, Petr Vladík, Radim Kolář