29.03.2022

Vybojovaná výhra proti Havířovu

V neděli 27. března jsme na stoupili k prvnímu jarnímu utkání v domácím prostředí, s chutí napravit předchozí porážku ze Zlína. Začátek ovšem vyzněl lépe pro soupeře, který se hned ve 2. minutě dostal díky proměněnému trestnému kopu po našem předhozu do vedení 0:3.

Rychlé body nás nijak nerozhodily a jen o dvě minuty později vytáhnul po rucku na soupeřově půli míč Tomáš Geletka a položil pětku. Následující kop byl neúspěšný. Dále jsme hráli výborně organizovaně dle našeho systému a také disciplinovaně, za což jsme byli odměněni v 10. minutě. Stejně jako v prvním případě se jednalo o situaci po rucku, nicméně tentokráte položila body živoucí bystrcká legenda Karel Opravil.

Ačkoliv i hosté hrozili rychlými protiútoky, naše obrana fungovala nekompromisně. Hlavně díky poctivému dodržování systému hry jsme byli v 25. minutě opět úspěšní, když na mlýnovce hrající Tomáš Vrána proskočil ruckem a položil svou první pětku v A mužích! Stejně jako v předchozích dvou případech ovšem nebyla konverze proměněna a stav byl v tuto chvíli 15:3.

O tři minuty později havířovští korigují po úspěšně zahraném trestném kopu, avšak hned po výkopu jsme rozehráli míč na otevřenou stranu, kde převzal zodpovědnost Bohdan Ivičič, prorazil obranu a položil další body. Tentokráte jsme kop po pětce proměnili a skóre se tak změnilo na 22:6. Tento stav vydržel až do konce první půle.

Do druhého poločasu jsme prostřídali, na hřiště přišel čerstvý Adam Hermann za Radima Koláře. Hosté začali ve vysokém tempu a v 50. minutě prošli rojem až do pětkoviště, následná konverze byla úspěšná. O deset minut později kontrujeme, po dlouhé rekonvalescenci se vracejícím Markem Zeleným, který položil po rychlé práci od tříčtvrtek až na křídlo, kam si zaběhla třetí řada. Stav byl díky další neproměněné konverzi 27:13.

Poté byla vidět tvrdá hra z obou stran, skulinu v naší obraně nakonec našel Havířov v 68. minutě, kdy hosté díky pětce a úspěšném kopu po položení snížili stav na 27:20. Do konce utkání pak došlo ještě k jedné korekci, konkrétně v 74. minutě hosté proměněným trestným kopem uzavřeli skóre na 27:23.

Sestava: Josef Klauda, Jarek Šimek, Lukáš Svoboda, Richard Urban, Jan Blažek, Marek Zelený, Patrik Harviščák, Petr Sovadina, Tomáš Vrána, Tomáš Galetka(c), Bohdan Ivičič, Karel Opravil, Petr Vladík, Radim Kolář, Filip Zvařič, Jan Odehnal, Adam Hermann, Jakub Chochola, Matiáš Krella, Martin Elzner