14.04.2022

O výhře nad Ostravou rozhodl první poločas

Těžký soupeř z Ostravy přijel k zápasu v omlazené sestavě, takže se očekával tvrdý a rychlý zápas, což potvrdil hned svižný úvod utkání. Soupeř hrál velmi rychle a po povedeném pokopu do prostoru mezi obránce zaběhla rychlá tříčtvrtka a v 5. min tak šli do vedení hosté. Tyto první body nás nabudily a ihned jsme začali tlačit soupeře, což vyvrcholilo položením v 11. minutě. I konverze byla úspěšná a skóre se tedy změnilo v náš prospěch na 7:5.

Další navýšení přišlo hned o pět minut později, kdy jsme přečíslili hosty na tříčtvrtkách a výsledkem byla další pětka i úspěšná konverze. Dál se odehrával nesmlouvavý souboj se šancemi na obou stranách, v 29. minutě jsme však chybovali v obraně a ostravští toho dokázali využít útokovkou. Naše reakce na sebe nenechala dlouho čekat a o tři minuty později jsme položili další body. Soupeř poté přitvrdil, místy až moc, takže inkasoval žlutou kartu za nebezpečnou skládku. Tohoto oslabení jsme využili čtyři minuty před poločasem, kdy jsme po vyhraném autu dotalčili míč do pětkoviště a stanovili tak poločasové skóre na 26:10.

V druhém poločase byla vidět velmi tvrdá hra obou týmů. My jsme poněkud polevili v disciplíně, proto se nám nedařilo úspěšně útočit, naštěstí soupeř toho nedokázal využít. Vyjma 56. minuty, kdy ostravští položili po tlačeném mlýnu a rychlém přechodu do útoku. Zbytek utkání byl dost rozháraný, obdrželi jsme i několik žlutých karet za opakované přestupky, ale i v oslabení se nám podařilo udržet hosty co nejdál od našeho pětkoviště a utkání jsme tak dotáhli do vítězného konce v poměru 26:15.