30.05.2022

Bod od baráže

V neděli jsme odjeli na hřiště petrovických, porvat se o konečné třetí místo v I. lize 2022. Odjížděli jsme v dosti slepené sestavě, neboť naši hráči si museli plnit své trenérské povinnosti na turnaji mládeže v Itálii, někteří jsou zranění, někteří v práci. Naše mladé pušky co již mohou nastupovat v kategorii mužů byli taky v Itálii. (klulošváloš Itálie) :-)

Před začátkem utkání se v Petrovicích vydatně rozpršelo a bylo jasné, že zápas bude o vůli a boji s mnoha technickými chybami. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně a dařilo se nám být více na balonu než v předešlých utkáních. To vyústilo v náš tlak a vedení hned po deseti mitutách hry. Do poločasu soupeř srovnal na 17:17 a hrálo se od nuly.

V druhém poločase se obě mužstva vybičovala k ještě větší bojovnosti a hra se přelévala z jedné části hřiště na druhou. My jsme však bodovali dříve a soupeř musel dotahovat. Bohužel pět minut před koncem jsme dostali pětku, žlutou kartu a již jsme ve 14i hráčích nedovedli zareagovat. Konec zápasu a skóre 32:31 pro domácí.

Nebýt technických chyb v koncovce, mohli jsme vyhrát. Ale kdyby jsou chyby..! Musím vyzvednout bojovnost týmu, koncentraci a hlavně, že ve většině zápasu, plnili úkoly a drželi se našeho systému.

Tým RCB muži se pro tento rok umístil na 4. místě! Na podzim, kdy se hraje pohár, přechází plno šikovných hráčů z juniorky do mužů a vrací se naši hráči, kteří hostovali v Dragonu.

TAKŽE FANOUŠCI DRŽTE SI ČEPICE, BUDE TO JÍZDA A BUDE TO PĚKNĚ FOUKAT!

Nyní se hráči začínají chystat na sedmičkovou část sezóny, která vyvrcholí 18-19. 6. ve Vyškově Mistrovstvím České Republiky v rugby 7´s!