19.09.2022

Přelouč odjela z Bystrce s prázdnou!

Favorizovaná Přelouč, která sestoupila z první ligy, přijela na domácí hřiště RCB s cílem napravit prohru z prvního kola. Ihned od začátku zápasu bylo vidět vysoké tempo na obou stranách a byli to hosté, kteří ve 4. minutě jako provní položili i s úspěšnou konverzí.

Naše mužstvo se tímto momentem správně nabudilo, po dalších čtyřech minutách prošel rojem Jarek Šimek a položil první pětku. Následný kop byl neúspěšný. Hráli jsme velice disciplinovaně, v 11. minutě po rozehraném autu pronikl do obrany Přelouče Petr Čermák a položil další pětku. Kop provedený Adamem Putnou byl tentokráte úspěšný a skóre se tak otočilo v náš prospěch (12:7).

Přelouč stále zkoušela hru kolem roje, ale tvrdá práce všech hráčů RCB a bezchybné skládky nedovolili hostům se propracovat k našemu pětkovišti. V 21. minutě prošel rojem opět Jarek Šimek a přidal další body, které stvrdil Adam Putna úspěšnou konverzí. O šest minut později navíc položil i Dalibor Kolář a skóre tak, po úspěšném kopu po pětce, narostlo již na 26:7 v náš prospěch. Hosté znervózněli, ale i tak se jim těsně před půlí podařilo položit. Do šaten se tak šlo za stavu 26:12.

V průběhu druhého poločasu využila obě mužstva možnosti střídání, což vneslo na hřišti čerstvé síly. V 55. minutě se uvolnil Petr Sovadina a položil další body. Adam byl i tentokráte úspěšný. Přelouč i nadále tlačila a bylo vidět, že hlavně rojově je tento tým velmi silny a zkušený. V 67.min dotlačili hosté míč až do pětkoviště, kop byl úspěšný a stav se tímto zkorigoval na 33:19.

Nicméně my jsme i nadále útočili a výsledkem byla akce ze 73. minuty, kdy Marek Zelený zaběhl za útok a položil přímo pod klacky. K dovršení vítězství pak klubová legenda Karel Opravil položil minutu před koncem, i s dvěma obránci Přelouče na zádech, poslední pětku krásného utkání. Skóre se tak po dalším Adamově úspěšném kopu zastavilo na 47:19!

Videozáznam z utkání ZDE.

Sestava: Josef Klauda, Jaroslav Šimek, Jan Novotný, Richard Urban, Dalibor Kolář, Marek Zelený, Pavel Pohanka, Petr Sovadina, Tomáš Vrána, Adam Putna, Dan Tabarka, Filip Holý, Petr Čermák, Tomáš Galetka(c), Lukáš Fiala, Martin Elzner, Bohdan Ivičič, Jan Blažek, Adam Herrmann, Lukáš Kouba, Vojtěch Mann, Vít Neugebauer, Karel Opravil