03.10.2022

Vyrovnané derby na Dragonu nakonec vyhráli domácí

Po osmi letech se hrálo brněnské derby a atmosféra i nasazení tomu odpovídalo. Od začátku utkání bylo jasné, že obě mužstva nechtějí tento prestižní souboj prohrát. Naše mužstvo hrálo dravě, aktivita se nám vyplatila v 13. minutě, kdy se míč dostal z roje do útoku, kde se ho ujal Adam Putna a položil první pětku. Následně proměnil i konverzi.  Dragon se snažil hrát převážně rojem, ale my jsme poctivě skládali, a i když velmi zkušení a těžší rojnící nabíhali do naší obrany, urputnou hrou jsme soupeři nedovolili dělat moc "metrů". Ve 29. minutě se domácí provinili proti pravidlů ofsajdem a následný trestný kop proměnil Adam Putna, čímž stanovil stav na 0:10.

Zápas byl velmi vyrovnaný a tvrdý, ani jedno z mužstev nedělalo chyby v obraně až do 39 min. , kdy kolem roje proběhl soupeř a položil, včetně úspěšného kopu. Ihned po rozehrání jsme se bohužel dopustili přestupku proti pravidlům my a domácí těsně před půlí trestným kopem srovnali na 10:10.

Do druhého poločasu jsme poslali na hřiště čerstvé síly, bohužel jsme záhy opět "vyrobili" ofsajd a domácí úspěšným trestným kopem otočili skóre na svoji stranu. Nás to motivovalo k ještě většímu boji a stále jsme se snažili útočit. V 51. minutě soupeř překopnul naši obranu, ale Dan Tabarka, hrající velice dobře pozičně na křídle, sebral míč ze vzduchu, následně jako nůž máslem prošel domácí obranou a položil daší pětku. Konverzi jsme proměnili a rázem jsme byli ve vedení 17:13.

Soupeře to ovšem na lopatky nepoložilo, na hřišti byla vidět spousta soubojů i emocí. Domácí nás tvrdou hrou zatlačili, z čehož pramenil přestupek v podobě vysoké skládky. Za to jsme dostali trestnou pětku a skóre se opět přelilo na stranu domácích. Bohužel v druhém poločase jsme byli často trestáni za ofsajdy, což nám ubíralo síly, když se soupeř pokaždé "přestěhoval" na naši půli. Vyústěním pak byla 74. minuta, po tlačeném autu domácí utekli kolem roje a položili na konečných 27:17.

Sestava: Josef Klauda, Jarek Šimek, Bohdan Ivičič, Richard Urban, Jan Blažek, Marek Zelený, Adam Herrmann, Petr Sovadina, Tomáš Vrána, Adam Putna, Dan Tabarka, Filip Holý, Petr Čermák, Tomáš Neugebauer, Tomáš Galetka(c), Martin Elzner, Jan Odehnal, Karel Opravil, Vojtěch Mann, Matyáš Lyčeník, Petr Vladík