18.10.2022

Boj o Štatl ovládly naše barvy!

Po čtrnácti dnech se odehrála odveta brněnského derby, tentokráte na našem domácím hřišti. Prestižní souboj o trofej, "Boj o Štatl" se odehrála za příjemného podzimního počasí s pěknou diváckou kulisou.

Ihned od začátku utkání nasadila obě mužstva solidní tempo, bojovalo se doslova o každý metr. Po našem ofsajdu se hosté už ve 4. minutě ujali vedení proměněným trestným kopem. Soupeř nás dále tlačil a využíval sílu svého roje, my jsme se naopak snažili hrát naši hru, nicméně útočné snahy soupeř nekompromisně eliminoval až do 17. minuty, kdy vzniklo díky naší devítce přečíslení, kterého využil k položení Adam Putna. Následně proměnil i konverzi a stav byl 7:3. Dále se hrálo aktivní rugby, ani jeden z týmů nechtěl dát soupeři příležitost k změně stavu, tudíž byla vidět velmi tvrdá hra a skládky z obou stran. V 32. minutě jsme opět rychle rozehráli do útoku, kam si zaběhl hráč třetí řady a díky tomuto přečíslení Mára Zelený položil naši druhou pětku, konverzi proměnil Adam Putna. Zkušeného soupeře to nerozhodilo a odpověděl v 36. minutě po vhozeném autu, kdy rojem protlačil míč až do našeho pětkoviště a poločasové skóre se tak uzavřelo na 14:8.

Od začátku druhého poločasu začali hosté bojovat o změnu stavu, nicméně jsme poctivě bránili a naopak už v 46. minutě vytáhnul Martin Elzner míč z rucku, prošel kolem roje a položil třetí pětku, kterou následně úspěšnou konverzí "potvrdil" Adam Putna, stav 21:8.

Obrana dále fungovala perfektně a v 51. minutě, poté co se hosté prohřešili hrou na zemi, proměňuje Adam trestný kop a stav se posouvá na 24:8. Pak ovšem hosté zabrali a hned o tři minuty později protlačili míč rojem až do našeho pětkoviště. Ve zbytku utkání dominovaly precizní obrany, tedy až do nešťastné 79. minuty, kdy soupeř díky trestnému kopu stanovil konečný stav na 24:16.

Sestava: Josef Klauda, Jan Novotný, Bohdan Ivičič, Richard Urban, Jan Blažek, Marek Zelený, Jarek Šimek, Petr Sovadina, Tomáš Vrána, Adam Putna, Tomáš Galetka(c), Adam Herrmann, Petr Čermák, Filip Holý, Lukáš Fiala, Martin Elzner, Jan Odehnal, Karel Opravil, Petr Sklenář, Vojtěch Mann, Dan Tabarka, Tomáš Neugbauer, Matyáš Ličeník