24.10.2022

V omlazené sestavě jsme nestačili na Petrovice

Na hřiště Petrovic jsme přijeli se spoustou mladých hráčů, kteří dosud čekali na svoji příležitost a odbyli si tak soutěžní premiéru za muže.

Domácí vstoupili do utkání velice aktivně a už v páté minutě, po chytrém překopu, získali území, čehož využili k položení první pětky, bez úspěšné konverze. Zkušenost byla na straně soupeře, nicméně naši mladíci tvrdě skládali a bránili všemi silami. V 10. minutě domácí přidali další pětku, opět bez úspěšné konverze.

Tento stav nás motivoval k ještě většímu úsilí a postupně se nám dařilo dostávat míč do útoku. V 23. minutě jsme využili skvělou spolupráci křídla se zadákem, Lukáš Fiala položil a Adam Putna úspěšnou konverzí snížil na 10:7. Pokračovali jsme v tlaku, ale ani domácí nezaostávali, takže se hra přelévala z jedné strany na druhou. Finální stav poločasu (13:7) pak určil úspěšný trestný kop Petrovic po našem ofsajdu.

Do druhého poločasu obě mužstva vystřídala a nová krev byla úspěšnější na straně domácích, kteří v 49. minutě dotlačili míč rojem až do pětkoviště, a i díky následné úspěšné konverzi zvýšili na 20:7. My jsme zareagovali nejlepším možným způsobem a matador Pepa Klauda, hrou kolem roje položil v 59. minutě naši druhou pětku. Hra se poté vyrovnala a i když bylo vidět na obou stranách několik pěkných akcí, skóre zůstávalo stejné až do 74. minuty, kdy se nám podařilo dostat míč rychle do útoku a Lukáš Fiala šikovně prošel obranou a položil. Konverze byla tentokráte neproměněna. Hnali jsme se do útoku za otočením skóre, bohužel nakonec měl poslední slovo soupeř, který až v úplném závěru utkání po rychlém rozehrání pětkou stanovil konečný stav na 25:17.

Sestava: Jan Novotný, Jarek Šimek, Bohdan Ivičič, Jan Odehnal, Richard Urban, Marek Zelený, Vojtěch Mann, Petr Sovadina, Lukáš Kouba, Adam Putna, Matyáš Ličeník, Adam Herrmann, Tomáš Neugebauer, Dan Tabarka, Lukáš Fiala, Josef Klauda, Martin Elzner, Karel Opravil, Jan Blažek, Tomáš Vrána, Filip Holý, Petr Čermák, Tomáš Galetka