Vítězné semifinále poháru!

31.10.2022V neděli 30. října jsme odehráli druhé utkání semifinále poháru s týmem Petrovic, na který jsme po prvním utkání na hřišti soupeře ztráceli osm bodů. A toto manko se nám podařili smazat!

Utkání ovšem začalo opět naší chybou a také aktivitou, rychlou a kombinační hrou hostujícího týmu. My jsme se ale úspěšně a bez větších problémů dokázali ubránit, v tomto funguje naše hra zápas od zápasu lépe. Oproti minulému utkání jsme navíc byli podstatně víc na míči a hrozili jsme naším skvělým útokem.

V utkání se velice dobře prosazoval Adam Putna, který dobře rozbíhal útoky a distribuoval míč na nabíhající hráče, kteří nám v minulém utkání chyběli. Ke konci utkání jsme šli dokonce do třinácti, neboť jsme se provinili proti pravidlům a dva naši hráči dostali ŽK.

V tento okamžik se soupeř nadechl, rozehrál do prostoru, kde nám hráči chyběli, prošel obranou, ale náš skvělý zadák Lukáš Fiala soupeře zastavil. Připomínám jen, že to byla obrovská individuální chyba soupeře, neboť si míč nechal, místo toho aby nahrál spoluhráčům, před kterými už nikdo nebyl. Myslím, že šel za trest do Prahy pěšky, nebo jel minimálně v kufru auta. :-)

Dvě minuty poté se nám podařilo přenést hru do soupeřovy „22ky“, kde hosté po mlýnu rozehráli, ale přihrávku vystihl Adam Putna a položil. Konec zápasu, skóre 26:8.

Musím bohužel opět konstatovat, že pořád nepředvádíme to co trénujeme a děláme hrozně moc individuálních chyb.

Soupeři děkuji za skvělý výkon a věřím, že petrovické i bystrcké rugby má budoucnost !

Poslední utkání odehraje tým mužů 20. listopadu v Přelouči o konečné umístění v podzimním POHÁRU !

JV