07.03.2023

Úspěšná jarní premiéra proti Donau Wien!

K prvnímu jarnímu utkání sezóny dorazil soupeř z Vídně. My jsme nastoupili i s jihoafrickou posilou Njabulem. Začátku zápasu dominovala statická hra, útoky z obou stran nebyly příliš důrazné. I přesto se nám podařilo po krásné akci našich tříčtvrtek a následné nahrávce zadákovi položit první body Lukášem Fialou.

Hra se dále odvíjela v poněkud statickém tempu bez chyb v obranách i v útoku. Až v 29. minutě jsme podnikli útok do rozhozené obrany soupeře, Adam Putna na sebe navázal několik hráčů, následně přihrál Petru Čermákovi, který si spolu s Filipem Holým udělal prostor a druhý jmenovaný položil naše druhé body. Adam Putna následně proměnil konverzi a stav tak byl 12:0.

Tyto úspěšné akce nám dodaly notnou dávku sebevědomí, za obrovské podpory publika začala být hra poněkud aktivnější a atraktivnější. Následně udělali hosté chybu v podobě nepovedeného odkopu z obranného pásma, který zachytil Petr Čermák a položil další body. Poločasové skóre se tak zastavilo na 19:0.

Do druhého poločasu nastoupili obě mužstva aktivně, zvláště hosté se snažili s nepříznivým stavem pohnout. My jsme se ovšem nedopouštěli větších chyb, takže útoky hostů byly plané až do 27. minuty, kdy se soupeři podařilo dotlačit míč po rozehraném autu až do našeho pětkoviště, i přes velmi tvrdou skládku Lukáše Fialy. Konverze nebyla úspěšná a stav se tak změnil na 19:5. Bohužel za tuto tvrdou hru dostal Lukáš žlutou kartu a my pokračujeme ve čtrnácti hráčích. I přes toto oslabení jsme dále poctivě bránili a snažili jsme se tvořit hru rychlými protiútoky. Deset minut před koncem jsme poslali na hřiště čerstvé síly a hned tři minuty na to, po opakovaném ofsajdu hostů a rozehraném trestném kopu, jsme díky práci rojníků položili poslední body. Autem byl Martin Elzner. Konverze Adama Putny byla úspěšná a skóre celého utkání se tak uzavřelo na 26:5.

Sestava: Jan Novotný, Jaroslav Šimek, Bohdan Ivičič, Richard Urban, Jan Blažek, Petr Sovadina, Marek Zelený, Njabulo Madondo Thomsanga, Tomáš Vrána, Adam Putna, Dan Tabarka, Petr Čermák, Filip Holý, Tomáš Galetka(c), Lukáš Fiala, Josef Klauda, Tomáš Černohorský, Martin Elzner, Jan Odehnal, Tomáš Neugebauer, Matyáš Ličeník, Lukáš Kouba, Karel Opravil