17.03.2023

Ani proti Ostravě jsme nezaváhali!

V druhém jarním utkání jsme hostili soupeře z Ostravy-Mariánských Hor, který přijel v silné sestavě a od začátku utkání se snažil prosadit tvrdou hrou rojem. My jsme naopak hráli naše obvyklé otevřené ragby. Hosté sice měli silovou převahu, ale naše kvalitní a tvrdá obranná práce hostům nedovolila dělat důležité metry. Naopak bylo k vidění několik našich průniků, které většinou končily tvrdou skládkou.

To platilo až do 14. minuty kdy jsme díky rychlému míči do útoku přečíslili ostravské a Petr Čermák položil první pětku, následná konverze nebyla úspěšná. Hosté se dále snažili hrát hlavně rojem, ale úspěšní jsme byli my, konkrétně v 25. minutě, kdy se podařilo protlačit míč "chumlem" Bohdanu Ivičičovi až do pětkoviště a kop po položení byl tentokráte úspěšný. Stav 12:0.

Hra se poté vyrovnala, z obou stran se hrálo tvrdé ragby a skóre se změnilo až v 39. minutě. Po krásné útočné akci proběhl mezi soupeři Tomáš Neugebauer a položil, následný kop byl také úspěšný. Do šaten se tak šlo za stavu 19:0 pro nás.

Do druhého poločasu nastoupila stejná sestava, soupeř opět začal tlakem. A my jsme opět tvrdě bránili a snažili se i o útočnou hru. V 44. minutě Madondo Njabulo, tedy NJ, zůstal za útokem a vytvořil přečíslení. Následně bezchybným odmítnutím soupeřovy skládky prošel a položil svou první pětku za RCB!

Hosté nic nevzdali a ihned po rozehrání nás zatlačili na vlastní polovinu, ale už o čtyři minuty později došlo k dalšímu přečíslení našich barev a Petr Čermák znovu položil. Stav byl po neúspěšné konverzi 29:0. Soupeř se i nadále tlačil dopředu hlavně rojem, veškeré následně vzniklé útoky jsme ovšem poctivě odskládali. V 67. minutě pak Josef Klauda prošel tlačeným rojem až do pětkoviště a položil další pětku. Adam Putna další konverzi proměnil. Těsně před koncem pak zaznamenal úspěšné položení i soupeř, čímž se skóre zastavilo na 36:5.

I druhé jarné domácí vystoupení tak skončilo vítězství, navíc v tomto zápase zase nastoupilo v druhé polovině několik mladých nadějných hráčů, kteří odvedli na hřišti perfektní výkon! K prvnímu utkání za A tým navíc gratulujeme Miloši Vránovi!

Sestava: Martin Elzner, Jaroslav Šimek, Bohdan Ivičič, Richard Urban, Jan Blažek, Marek Zelený, Petr Sovadina, Madondo Thomsanga Njabulo, Tomáš Vrána, Miloš Vrána, Adam Putna, Matyáš Ličeník, Petr Čermák, Tomáš Neugebauer, Filip Zvařič, Tomáš Galetka(c), Josef Klauda, Jan Novotný, Tomáš Černohorský, Jan Odehnal, Petr Sklenář, Lukáš Kouba, Karel Opravil